„XXI amžiaus“ priedas jaunimui, 2016 m. gruodžio 9 d., Nr.12 (205)

PRIEDAI

žvilgsniai

pro vita

Horizontai

Sidabrinė gija

Kristus ir pasaulis

Atodangos

Abipus Nemuno

Ateitininkų akademijoje

Šilalės ateitininkai Šiauliuose

Lapkričio 25–27 dienomis Šiauliuose vyko Mažoji akademija, kurios tikslas – suburti ateitininkus iš visos Lietuvos. Šioje akademijoje dalyvavome ir mes, Šilalės Šv. Pranciškaus Asyžiečio kuopos ateitininkai, vadovaujami globėjos, tikybos mokytojos Daratos Šlušnytės. Nuvykę į Šiaulius pirmiausia apsilankėme „Aušros“ muziejuje, dalyvavome edukacinėje programoje. Sužinojome šiek tiek apie Lietuvos istoriją, galėjome išmėginti savo sugebėjimus puodelių gamyboje iš molio, pabūti archeologais – dėžėje su smėliu surasti kaulų, papuošalų ar įvairių ginklų. Užduotis – nustatyti rastų daiktų amžių – patiko visiems. Sužinoję muziejaus gudrybes, važiavome į jaunimo turizmo centrą ir ten apsigyvenome. Po pirmos pažinties su vadovais ir naujais draugais iškeliavome į pastoracinį centrą vakarieniauti. Atgavę jėgas keliavome į salę. Buvo paskelbtas atidarymas ir iškelta ateitininkų vėliava. Po to visi draugiškai atsisveikinome ir ėjome miegoti.

Šeštadienio rytą pavalgę pusryčius visi kartu susirinkome rytinei maldai. Kol laukėme paskaitos, žaidėme įvairius žaidimus „Saulė šviečia tam...“, „Mafija“, „Gyvūnų migracija“. Paskaitas vedė Vygantas Malinauskas, Inesė Ratnikaitė ir Lukas J. Satkauskas. Jos buvo labai naudingos, daug sužinojome apie žmogaus prigimtį, gimimą, abortų žalą, apie ankstukų gimimą. Šeštadienio maistas buvo sotus ir sveikas. Nepastebimai sutemo ir atėjo vakaras. Tada ėjome į koplytėlę padėkoti Dievui už šią dieną ir paprašyti, kad kita būtų dar sėkmingesnė. Visi patenkinti, laimingi, pilni gerų emocijų grįžome į kambarius poilsiui.

Kad ir kaip nesinorėjo, išaušo paskutinės dienos rytas. Susitikę salėje užrašėme palinkėjimus Mažosios akademijos dalyviams ir vadovams. Po to dalyvavome sekmadienio Šv. Mišiose. Buvo labai gražu matyti bažnyčioje daug jaunimo. Tai, kas atrodo paprasta, tikrai palieka gilų įspūdį kiekvieno širdyje bei sieloje. Mažoji akademija Šiauliuose pasibaigė ateitininkų vėliavos nuleidimu.

Šilalės ateitininkams tai buvo dar viena įsimintina ir turininga savaitgalio išvyka. Už jos suorganizavimą esame nuoširdžiai dėkingi savo vadovei D. Šlušnytei. Kiekvienas, kam Dievas yra svarbiausias dalykas, gali tapti ateitininkų šeimos dalimi. Šis susibūrimas buvo tarsi nuostabi kelionė, atverianti širdis, praplečianti akiratį. Čia kiekvienas susirado daug naujų ir tikrai gerų draugų.

Gabrielė Gardeikytė ir Gustas Rimkus,
Šilalės S. Dariaus ir S. Girėnoprogimnazijos
Šv. Pranciškaus Asyžiečio kuopos ateitininkai

Daratos Šlušnytės nuotrauka

 

Atgal | Pirmasis puslapis | XXI amžius | Redakcija