2012 m. vasario 24 d.    
Nr. 8
(1983)

Krikščioniškos minties, kultūros ir visuomenės laikraštis

RUBRIKOS

ARCHYVAI

2001 metai
2002 metai
2003 metai
2004 metai
2005 metai
2006 metai
2007 metai
2008 metai
2009 metai
2010 metai
2011 metai
2012 metai

Kai tyla – negera byla

Lietuvos Laisvės kovotojų sąjungos valdybos pirmininkas ir Lietuvos Sąjūdžio pirmininkas 2012 02 13 žemiau pateikiamu laišku kreipėsi į Lietuvos Respublikos Prezidentę, Teisingumo ministrą, Generalinį prokurorą ir Aukščiausiojo teismo pirmininką dėl LR Parlamento gynėjo Šarūno Paberalio nepagrįsto apkaltinimo.

Kėdainių teisėjas Vitalijus Kondratjevas 1999 m. gruodžio 22 d. pasirašė nuosprendį ir nuteisė Šarūną Paberalių dėl eismo įvykio, kurio jis neįvykdė. Iki teismo nuosprendžio ir po to buvo bandoma su Š. Paberaliumi susidoroti fiziškai, dėl to jis turėjo pasitraukti į JAV. Jis buvo „medžiojamas“ kaip didžiausias nusikaltėlis. 2008 metais pagal teisėjo V. Kondratjevo parengtus dokumentus buvo ieškomas per Interpolą. Jo nuotraukos šmėžavo greta Zamolskio ir kitų baisių žmogžudžių, prievartautojų, narkotikų platintojų. 2010 metų rugpjūtį Š. Paberalius buvo suimtas ir beveik metus praleido Čikagos kalėjime. Tik JAV Federalinis teismas, išnagrinėjęs Kėdainių teismo bylą, 2011 05 31 atmetė LR Generalinės prokuratūros prašymą dėl Š. Paberaliaus ekstradicijos ir paleido jį į laisvę. Teismas konstatavo, kad tai, ką Lietuva pateikė kaip sunkius Š. Paberaliaus nusikaltimus, JAV būtų traktuojama kaip smulkūs nusižengimai. Š. Paberalius buvo persekiojamas neteisėtai ir nepagrįstai, konstatavo įžymus JAV advokatas Povilas Žumbakis ir Kovo 11-osios akto signataras, advokatas Kazimieras Motieka. Teisėjo V. Kondratjevo sukurptas, kaip manoma, pagal išankstinį užsakymą nuosprendis diskreditavo Lietuvos teisingumą tarptautiniu lygiu.

Šiuo metu Parlamento gynėjas, drąsus žvalgas su žmona gyvena laisvėje, tačiau neramus dėl savo ateities: Kėdainių teismo nuosprendis ir Interpolo paieška iš Lietuvos pusės neatšaukti.

Lietuvos Laisvės kovotojų sąjunga, Lietuvos Sąjūdis ir kitos patriotinės organizacijos rėmė partizano dukros, gydytojos Teresės Paberalienės sūnų Šarūną nuo neteisėto ir nepagrįsto apkaltinimo, todėl džiaugiasi jo laisve.

Minima byla rado atgarsį Rasos Kalinauskaitės straipsnyje „Teisėjas lemtis“ 2012 m. sausio 23 d. „Lietuvos žiniose“, radijo ir televizijos laidose.

Prašome peržiūrėti Kėdainių teismo bylą prieš Š. Paberalių ir atšaukti Interpolo paiešką, kad jauna šeima būtų rami dėl savo ateities.

JAV Federalinio teismo, išnagrinėjusio Kėdainių teismo bylą, atmetusio LR Generalinės prokuratūros prašymą dėl Š. Paberaliaus ekstradicijos ir paleidusio jį į laisvę, sprendimas turėjo tapti rimtu signalu mūsų teisėsaugai, tačiau ji iki šiol tyli. Šiuo atveju tyla – negera byla.

Algimantas Zolubas

 

Atgal | Pirmasis puslapis | Redakcija