2017 m. liepos 14 d.
Nr. 28 (2245)

Krikščioniškos minties, kultūros ir visuomenės laikraštis

RUBRIKOS

ARCHYVAI

2001 metai
2002 metai
2003 metai
2004 metai
2005 metai
2006 metai
2007 metai
2008 metai
2009 metai
2010 metai
2011 metai
2012 metai
2013 metai
2014 metai
2015 metai
2016 metai
2017 metai

Kardinolui Henrikui Gulbinovičiui įteiktos Vilniaus rajono garbės piliečio regalijos

Vilniaus rajono merė Marija
Rekst kardinolui Henrikui Romanui
Gulbinovičiui įteikė Vilniaus
rajono garbės piliečio regalijas

Birželio 9 dieną Vroclave (Lenkija) Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst kardinolui Henrikui Romanui Gulbinovičiui įteikė Vilniaus rajono garbės piliečio regalijas. Iškilminga ceremonija įvyko akcijos „Išgelbėk prosenelio kapą nuo užmaršties“ (lenk. „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia“) baigiamojo dviejų dienų koncerto metu.

„Vilniaus kraštas džiaugiasi turėdamas tokį pilietį“, – įteikdama apdovanojimą sakė merė M. Rekst bei pabrėžė, kad kardinolui šis titulas suteiktas už krikščioniškų vertybių ir tradicijų puoselėjimą. Kardinolas merės buvo pakviestas aplankyti Vilnių. Atsiimdamas apdovanojimą kardinolas H. Gulbinovičius džiaugėsi, kad Vilniaus kraštas nepamiršta savo vaikų. Atsakydamas į merės kvietimą atvykti į Vilnių, sakė, kad būtinai atvyks, jeigu tik leis sveikata.

Vroclavo arkivyskupas emeritas 93 metų kardinolas H. Gulbinovičius yra kilęs iš Vilniaus krašto. Čia praleidęs vaikystę ir jaunystę, studijavęs Vilniaus kunigų seminarijoje, po karo buvo priverstas palikti savo gimtinę. 1950 metais Balstogėje (Lenkija) buvo įšventintas kunigu. Savo gyvenimą paaukojo Dievui ir žmonėms. Sovietmečio laikais kovojo dėl Katalikų Bažnyčios išlikimo. Remdavo Vilniaus krašto parapijas, prisidėjo prie bažnyčių remontų, organizavo Vilniaus krašto mokinių išvykas į Lenkiją. Kardinolui H. Gulbinovičiui Vilniaus rajono garbės piliečio vardas suteiktas 2015 m. balandžio 29 d. Kardinolas H. Gulbinovič yra vienas iš visuomeninės akcijos „Išgelbėk prosenelio kapą nuo užmaršties“ įkūrėjų bei globėjas. Jos metu organizuojamos išvykos į rytus nuo Lenkijos, siekiant sutvarkyti apleistas kapines, pastatyti atminimo simbolius mirusiems atminti.

Baigiamojo koncerto metu dalyvius savo kūryba džiugino atlikėjai iš Lenkijos, Lietuvos, ir Ukrainos. Specialiai kardinolui ir Vroclavo gyventojams pademonstruoti savo kūrybos atvyko Šokių ir dainų ansamblis „Zgoda“ iš Rudaminos. Kardinolas H. Gulbinovičius pasigyrė, kad šioje vietovėje metus dirbo būdamas klieriku.

Pagal L24.lt
Teresos Vorobiej nuotrauka

 

Atgal | Pirmasis puslapis | Redakcija