„XXI amžiaus“ priedas apie gyvybės apsaugą Nr.7 (104)

2009 m. liepos 17 d.


PRIEDAI

Abipus Nemuno

Kristus ir pasaulis

žvilgsniai

pro vita

Sidabrinė gija

Horizontai

Atodangos


 

Už šeimas – per 10 tūkst. parašų

Eglė TENDYTĖ

Penktadienį išrinktajai (o nuo sekmadienio prisiekusiai) prezidentei Daliai Grybauskaitei buvo įteikta daugiau kaip 10 tūkstančių parašų, kuriais palaikomi Vyriausybės veiksmai įgyvendinant Valstybinę šeimos politikos koncepciją. Pasirašiusieji prašo užtikrinti, kad palanki šeimai politika valstybės lygiu toliau būtų tęsiama, o pradėti ir numatyti darbai šioje srityje  įgyvendinti. Parašai buvo renkami maždaug tris savaites visoje Lietuvoje.

„Ši visuomeninė iniciatyva gimė norint parodyti, kad didžioji Lietuvos visuomenės dalis remia ir palaiko vykdomus veiksmus, stiprinančius šeimos institutą bei vertybes. Šie parašai yra daugiau nei įtikinamas atsakas į negausių visuomenės grupių bandymus formuoti viešąją nuomonę, neva valstybės šeimos politikai žmonės nepritaria. Viliamės, kad išrinktoji Prezidentė deramai įvertins mūsų pastangas ir visuomenės nuomonę, išreikštą tūkstančiais parašų“, – spaudos konferencijoje sakė Šeimos gynimo centro pirmininkas Justas Subačius. Jo vadovaujama organizacija buvo viena pagrindinių parašų rinkimų iniciatorių.

Jonas Subačius akcentavo, kad jo vadovaujama organizacija nesiekia apginti vieną ar kitą politiką, valdininką arba priešingai – nereikalauja atstatydinimo. „Po pernai birželio, priėmus Valstybinę šeimos politikos koncepciją, pagaliau pajutome, kad Lietuvos valdžiai tikrai pradeda rūpėti šeima. Per šiuos metus buvo žengta daug teisingų žingsnių ir priimta sprendimų, tačiau paskutiniu metu jaučiame didžiulį pasipriešinimą pokyčiams“, – sakė J. Subačius.

Pasak parašų rinkimą koordinavusios Nacionalinės šeimų ir tėvų asociacijos pirmininko Tomo Šalkausko, svarbu pažymėti tai, kad parašai buvo renkami tiesioginio kontakto būdu, t. y. akis į akį bendraujant su žmonėmis visoje Lietuvoje.

T. Šalkauskas pabrėžė, kad net ir krizės akivaizdoje valstybės prioritetai turėtų išlikti, nes šeima yra visuomenės pagrindas. Nors šeimoms nelengva išgyventi sunkmetį, tačiau mano, jog ekonominės problemos nėra didžiausias rūpestis. „Finansiniai sunkumai yra trumpalaikiai ir anksčiau ar vėliau praeina, o visuomenės požiūris į šeimas formuojasi dešimtmečius ir turi ilgalaikes pasekmes tiek pačiai visuomenei, tiek valstybei“, – sakė asociacijos pirmininkas.

T. Šalkauskas pripažįsta, kad kiekvienas sprendimas yra tobulintinas, tačiau yra įsitikinęs, jog tokios iniciatyvos, kaip šeimos vertybių skatinimas, palankios viešosios nuomonės kūrimas, pagalba šeimai, nepilnamečių apsauga nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio suteikia viltį, kad šeimų vertybės bus puoselėjamos, o teisės ir interesai – apginti.

„Ne valstybei reikia vaikų ir ne valstybei tėvai juos gimdo. Šeimos nori turėti vaikų ir nori turėti daugiau vaikų, nei iš tikrųjų turi, o valstybė turėtų padėti įgyvendinti tėvams jų lūkestį auginti vaikų tiek, kiek nori. Todėl valstybė turi sudaryti šeimai sąlygas pasirinkti daugiau paslaugų, tuo kartais kompensuodama pašalpų sumažinimą dėl krizės ar kitų priežasčių“, – sakė T. Šalkauskas.

 

Atgal | Pirmasis puslapis | XXI amžius | Redakcija