„XXI amžiaus“ priedas apie gyvybės apsaugą Nr.6 (287)

2016 m. birželio 23 d.


PRIEDAI

žvilgsniai

pro vita

Horizontai

Sidabrinė gija

Kristus ir pasaulis

Atodangos

Abipus Nemuno


 

Būkime atsargūs geležinkelio pervažose

„Rūpindamiesi eismo sauga keliuose, turime nepamiršti ypatingo atidumo reikalaujančių geležinkelio pervažų – būtent jose nelaimės įvyksta dėl neatsargumo, o pasekmės būna itin skaudžios. Šią savaitę vykdomos saugaus eismo akcijos turi priminti apie galimus pavojus ir paskatinti elgtis atsakingai“, – minint Tarptautinę saugaus elgesio pervažose dieną sako susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius.

Birželio 6-ąją, Tarptautinę saugaus elgesio pervažose dieną, AB „Lietuvos geležinkeliai“, bendradarbiaudama su Lietuvos kelių policijos tarnybos pareigūnais, pradėjo visą savaitę truksiančių renginių ciklą. Geležinkelio pervažose vykdomos prevencinės akcijos – vairuotojai ir pėstieji raginami laikytis Kelių eismo taisyklių kertant pervažas ir įspėjami apie gresiančius pavojus. Pavojingose pervažose dalinami informaciniai bukletai, atšvaitai, mokomosios knygelės vaikams.

Galimus pavojus geležinkelio pervažose vaizdžiai parodė AB „Lietuvos geležinkeliai“ vienoje pervažų atliktas eksperimentas. Jo metu pademonstruota, kaip skiriasi traukinio ir lengvojo automobilio stabdymo kelias, pamačius staiga į pervažą išėjusį žmogų-manekeną. Kaip parodė rezultatai, automobilis, važiuodamas 90 km/val. greičiu, gali sustoti prieš už 50 metrų esančią kliūtį, o daug mažesniu, tik 50 km/val. greičiu važiuojančio traukinio stabdymo kelias daug ilgesnis. Lenktynininko Benedikto Vanago teigimu, net pats sunkiausias automobilis sustoja greičiau nei pats lengviausias traukinys. Įprastomis sąlygomis traukinio stabdymo kelias siekia bent kilometrą, todėl priešais važiuojantį traukinį išėjęs žmogus beveik neturi galimybių išsigelbėti.

Lietuvoje yra 544 geležinkelio pervažos, jose kasmet įvyksta eismo nelaimių, tačiau eismo saugos situacija pastaruoju metu gerėja. 2013 ir 2014 metais šalies geležinkelio pervažose įvyko po 15 eismo nelaimių, kuriose nukentėjo atitinkamai 13 ir 11 žmonių. Pernai tokių nelaimių sumažėjo iki 6, jose nukentėjo 3 žmonės, iš jų 2 traumuoti mirtinai ir 1 sužeistas. Nustatyta, kad pagrindinė eismo įvykių geležinkelio pervažose priežastis yra Kelių eismo taisyklių pažeidimas dėl neatsargumo, pavyzdžiui, įvažiavimas ar įėjimas į geležinkelio pervažą degant raudonam pervažos šviesoforo signalui bei nepažiūrėjus, ar prie pervažos neartėja traukinys.

Jurgos Anusauskienės nuotrauka

 

Atgal | Pirmasis puslapis | XXI amžius | Redakcija