„XXI amžiaus“ priedas jaunimui, 2014 m. gruodžio 19 d., Nr.12 (181)

PRIEDAI

žvilgsniai

pro vita

Horizontai

Sidabrinė gija

Kristus ir pasaulis

Atodangos

Abipus Nemuno

Atnaujintose patalpose – ir vaikų dienos centras

Lapkričio 17-ąją Kaune duris oficialiai at vėrė naujai suremontuotas Lietuvos Samariečių bendrijos (LSB) socialinis centras ir vaikų dienos centras „Užuovėja“. Prieš keletą metų miesto savivaldybė samariečiams skyrė šias patalpas ir užtikrino dalinį finansavimą. Atnaujintose patalpose pagalba bus suteikta ne tik likimo nuskriaustiems vaikams, bet ir vienišiems, pagyvenusiems žmonėms. Šv. Gertrūdos g. 8A įsikūrusias patalpas palaiminęs ir pašventinęs Kauno arkivyskupas Sigitas Tamkevičius pažymėjo, jog Samariečių bendrijos veikla matoma ir girdima, o gražūs siekiai ir kilnūs darbai pradžiugino ir sušildė ne vieną žmogų. Pastatas atsinaujinęs, o erdvesnėse patalpose bus vykdoma veikla, skirta vaikams ir suaugusiems.

„Jau 15 metų bendradarbiaujame su Kauno miestu ir šiandien švenčiame naujųjų patalpų, kuriose įsikurs vaikų dienos centras, LSB veiksmų koordinavimo būstinė atidarymą. Kaune teko lankytis jau daugiau nei 40 kartų ir visuomet malonu sutikti žmones, kurie rūpinasi silpniausiais visuomenės nariais“, – kalbėjo samariečių atstovas iš Hamburgo Gerdas Piuferis (Gerd Püfer). Iš Vokietijos atvykusi svečių delegacija prie sveikinimų prisidėjo ne tik gražiais žodžiais, bet ir nauju automobiliu, skirtu sunkiems ligoniams pervežti.

„Bendrų pastangų dėka pavyko atgaivinti šį pastatą. Šiuo metu atnaujinta dalis patalpų, o ateityje ketiname sutvarkyti ir likusias. Neturintys kur eiti vieniši žmonės čia visuomet ras užuovėją, mes jiems padėsime rasti gyvenimo kelią“, – LSB Kauno skyriaus pirmininkas Mindaugas Vėlyvis.

Lietuvos Samariečių Bendrija įsikūrė 1992 m. sausio 25 d. Bendrijos misija – nuolatinė kova su skurdu ir negalios bei vienišų žmonių atskirtimi Lietuvoje, humanitarinė pagalba socialiai remtiniems Lietuvos piliečiams, darbas su jaunimu, socialinė prevencija, globa ir socialinių programų įgyvendinimas.

 

Atgal | Pirmasis puslapis | XXI amžius | Redakcija