„XXI amžiaus“ priedas jaunimui, 2016 m. liepos 1 d., Nr.7 (200)

PRIEDAI

žvilgsniai

pro vita

Horizontai

Sidabrinė gija

Kristus ir pasaulis

Atodangos

Abipus Nemuno

Apdovanojimai moksleiviams – ekskursijos po nacionalinius ir regioninius parkus

Birželio 20 dieną aplinkos viceministras Algirdas Genevičius Saugomų teritorijų Nacionaliniame lankytojų centre įteikė Aplinkos ministerijos apdovanojimus moksleiviams, laimėjusiems kūrybinį gamtos mokslų konkursą „Mūsų eksperimentas“. Tai – išvykos į šalies nacionalinius ir regioninius parkus. Jas pelnė pirmų ir trečių vietų laimėtojai. Visiems dalyviams buvo surengta ekskursija po Saugomų teritorijų Nacionalinio lankytojų centro ekspoziciją.

Aplinkos apsaugai ir ekologijai skirto konkurso „Mūsų eksperimentas“ tikslas – skatinti domėtis gamtos mokslais, užsiimti tiriamąja veikla ir kūrybiškai spręsti problemas moksliniais būdais. Jame galėjo dalyvauti 5–11 klasių mokiniai ar jų komandos. Jie turėjo atlikti kūrybiškumo ir mokslinio mąstymo reikalaujančius gamtos mokslų tyrimus – formuluoti hipotezes, kelti tikslą ir uždavinius, o atliekamų tyrimų eigą ir rezultatą parodyti pačių sukurtu filmuku.

Konkurse dalyvavo 255 moksleiviai. Jie pateikė 89 tiriamuosius darbus: integruotus fizikos, chemijos, biologijos eksperimentus. Šių darbų autoriai tyrė skirtingas bakterijas, šviesos spektrinės sudėties, rentgeno spindulių, magnetinio lauko ir kitų faktorių įtaką įvairių augalų daigumui ir augimui, ieškojo būdų, kaip kuo ilgiau šviežius išlaikyti ekologiškai augintus obuolius, tyrinėjo saulės dėmių aidus pajūryje, atliko aplinkos užterštumo tyrimus ir kt.

Vertinimo komisija nusprendė skirti po šešias pirmas, antras ir trečias vietas. Pirmoji vieta atiteko Joniškio r. Žagarės gimnazijos mokinėms Emai Veikalaitei ir Kamilei Valytei už kiaušinio lukšto stiprumo tyrimą, Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos mokiniui Gustui Mensevičiui už korozijos proceso panaudojimą aplinkos užterštumui tirti ir mokinei Rasvitai Kazakevičiūtei už dantų pastų apsauginių savybių tyrimą, Vilkaviškio „Aušros“ gimnazijos komandai už darbą „Augalų išskyrų poveikis linų sėklų dygimui ir vystymuisi“ ir dviem Šiaulių „Romuvos“ gimnazijos komandoms už darbus „Laukinių augalų, pasižyminčių fungicidinėmis savybėmis, įtaka ekologiškai augintų antaninių obuolių veislės laikymui ir sandėliavimui“ ir „Šviesos spektrinės sudėties įtaka sėjamosios gražgarstės augimui“.

Aplinkos ministerija šiemet tapo šio Švietimo ir mokslo ministerijos inicijuoto konkurso partnere. Jį organizavo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras ir biologijos, chemijos, fizikos mokytojų asociacijos.

 

Atgal | Pirmasis puslapis | XXI amžius | Redakcija