„XXI amžiaus“ priedas jaunimui, 2017 m. balandžio 14 d., Nr.4 (209)

PRIEDAI

žvilgsniai

pro vita

Horizontai

Sidabrinė gija

Kristus ir pasaulis

Atodangos

Abipus Nemuno

Bibliotekoje – gimtosios kalbos minėjimas su vaikais

Renginio dalyviai, svečiai
ir bibliotekininkai

Pagėgiai. Minėdama Lietuvių kalbos kultūros ir Tautinio kostiumo metus, Tarptautinę gimtosios kalbos dieną bei Lietuvių kalbos dienas, Pagėgių savivaldybės viešoji biblioteka į literatūrinį-kūrybinį vidudienį „Sveika, gimtoji kalba!“ pakvietė vaikus. Jo tikslas – lietuvių kalbos žinių gilinimo motyvacijos stiprinimas bei vaikų tautinės edukacijos skatinimas. Prie šios šventės prisijungė jaunieji bibliotekos skaitytojai ir vaikų užimtumo specialistės Ivetos Grikšienės lydimi Pagėgių savivaldybės Socialinių paslaugų centro vaikų dienos centro ugdytiniai.

Vidudienio įžanga tapo šį renginį vedusios Pagėgių savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vedėjos Liudmilos Fetingienės lietuvininkių tautinio kostiumo ir Mažosios Lietuvos regiono pristatymas. Mažiesiems bibliotekos bičiuliams sveikinamąjį žodį tarė Pagėgių savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė ir kvietė vaikučius kasdien draugauti su knygele, aktyviai dalyvauti įvairiose literatūrinėse iniciatyvose ir veikloje.

Šiltą renginio nuotaiką kūrė Pagėgių savivaldybės Meno ir sporto mokyklos mokytojos metodininkės Reginos Pilkionienės vadovaujamų moksleivių Vitalijos Venckauskaitės ir Elingos Montvilaitės solo atliekamos dainos. Vaikų šypsenomis vidudienį nuspalvino Pagėgių savivaldybės viešosios bibliotekos organizuoto iliustruoto dailyraščio konkurso „Spalvingame knygų pasaulyje...“ darbų parodos pristatymas bei šio konkurso dalyvių pagerbimas padėkomis ir saldžiomis dovanomis.

Renginio kulminacija tapo linksmoji viktorina „Knygų pelėdžiukas“. Į dvi komandas pasidalinę vaikai varžėsi, kurie iš jų bus gudresni ir greitesni. Komandų kapitonams buvo patikėta itin svarbi užduotis – kuo greičiau savo komandos draugams perskaityti su pasakų pasauliu susijusius klausimus ir juos įminti. Mažieji renginio dalyviai uoliai rungėsi šioje žinių dvikovoje, bet galiausiai laimėjo draugystė.

Gėlių žiedais ir saldėsiais atsidėkota renginį muzikos garsais papuošusioms solistėms bei jų mokytojai, renginio dalyvių bei svečių džiaugsmui prapliupo tradicinis saldainių „lietutis“...

Liudmila Fetingienė,
Pagėgių savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vedėja

Astos Andrulienės nuotrauka

 

Atgal | Pirmasis puslapis | XXI amžius | Redakcija