„XXI amžiaus“ priedas jaunimui, 2017 m. gegužės 12 d., Nr.5 (210)

PRIEDAI

žvilgsniai

pro vita

Horizontai

Sidabrinė gija

Kristus ir pasaulis

Atodangos

Abipus Nemuno

Konkursas apie Lietuvos kariuomenę moksleiviams – pilietiškumo įrodymas

Konkurso „Ką žinai apie Lietuvos
kariuomenę“ finalo dalyviai viktorinos
„Tūkstantmečio vaikai“ studijoje

Balandžio 20 dieną 30 vyresniųjų klasių mokinių ir jų mokytojų iš visos Lietuvos susirinko į konkurso „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“ finalą, kurio atrankinis turas vyko Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje Vilniuje. Kaip pranešė Krašto apsaugos ministerija, dėl teisės patekti į šį finalą nuotoliniu būdu spręsdami sudėtingą testą varžėsi beveik 200 mokinių. Prieš tai jie įveikė atranką savo mokyklose.

Po atkaklios kovos paaiškėjo geriausiųjų šešetukas. Tai – Martynas Juzukonis iš Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazijos, Tautvydas Pekarskas iš Alytaus „Jotvingių“ gimnazijos, Dovydas Puidokas iš Šiaulių Lieporių gimnazijos, Saulius Rimutis iš Klaipėdos „Aukuro“ gimnazijos, Aivara Šitkauskaitė iš Kalvarijos gimnazijos, Irmantas Vasiljevas iš Visagino „Verdenės“ gimnazijos. Penki iš jų šiame konkurse dalyvauja ne pirmą kartą.

Po pietų lemiama kova dėl nugalėtojo vardo persikėlė į Lietuvos televizijos viktorinos „Tūkstantmečio vaikai“ studiją. Kaip sekėsi visiems šešiems dalyviams, kokius klausimus, užduotus ne tik laidos vedėjo, bet ir įvairių žinomų Lietuvos žmonių bei karių, jie turėjo atsakyti ir kas galiausiai tapo 2017 metų konkurso „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“ nugalėtojais, galėsite pamatyti ir sužinoti laidoje „Tūkstantmečio vaikai“, kuri bus transliuojama gegužės 21 d., sekmadienį, per Lietuvos televiziją.

Konkurso dalyvius pasveikino ir nugalėtojams prizus įteikė Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų vadas plk. Arturas Jasinskas. „Dėkoju Lietuvos moksleiviams ir jų mokytojams už pilietiškumą, išreikštą žinių apie savo valstybę ir jos kariuomenę siekiu, už prasmingą laiko leidimą, brandų ir nuoseklų mąstymą ieškant atsakymų į nelengvus klausimus“, – sakė karininkas.

Konkurso nugalėtojai ir jų mokytojai buvo apdovanoti pagrindiniais – piniginiais – prizais. Juos nugalėtojams dar skyrė Švietimo ir mokslo ministerija ir Vytauto Didžiojo universitetas.

Šiemet konkursas sulaukė ypatingo rėmėjo, įsteigusio specialius prizus – planšetinius kompiuterius – 4–6 vietas užėmusiems mokiniams. Tai – Darius Savolskis, buvęs „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“ dalyvis, net tris kartus patekęs į finalinį konkurso etapą, šiuo metu dirbantis Europos gynybos agentūroje Briuselyje. „Skirti prizus ir taip prisidėti prie konkurso mane paskatino teigiami ir malonūs prisiminimai apie šį renginį. Pasirinkimas apdovanoti 4–6 vietas užėmusius dalyvius yra simboliškas, nes man irgi tekdavo likti kaip tik už trejetuko ribos, ir žinau, kiek daug pastangų reikia įdėti, kad patektum į finalą“, – sakė D. Savolskis.

Krašto apsaugos ministerijos, Krašto apsaugos savanorių pajėgų ir Švietimo ir mokslo ministerijos organizuojamas konkursas vyko jau 22-ąjį kartą.

Idėja organizuoti konkursą „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“ gimė 1995 metais tuometinės Savanoriškosios krašto apsaugos tarnybos (SKAT) štabe. Konkursas buvo sumanytas kaip priemonė sudominti moksleivius savo šalies istorija, Lietuvos kariuomenės istorija, kovomis už nepriklausomybę, rezistencijos laikotarpiu. Šiandien konkursu siekiama skatinti mokinius domėtis ne tik Lietuvos istorija, bet ir atkreipti dėmesį į kariuomenės vaidmenį Lietuvos valstybės raidoje, sekti dabartinės kariuomenės veiklą, įvykius, aktualijas. Konkursu siekiama ugdyti jaunimo pilietiškumą, pasididžiavimą savo valstybe ir kariuomene.

Kpt. Pauliaus Babilo nuotrauka

 

Atgal | Pirmasis puslapis | XXI amžius | Redakcija