2016 m. lapkričio 11 d.    
Nr. 42
(2210)

Krikščioniškos minties, kultūros ir visuomenės laikraštis

RUBRIKOS

ARCHYVAI

2001 metai
2002 metai
2003 metai
2004 metai
2005 metai
2006 metai
2007 metai
2008 metai
2009 metai
2010 metai
2011 metai
2012 metai
2013 metai
2014 metai
2015 metai
2016 metai

Prezidento Valdo Adamkaus 90-mečio jubiliejus

Lietuvos Respublikos prezidentė
Dalia Grybauskaitė palinkėjo 90-metį
šventusiam Valdui Adamkui sveikatos
ir stiprybės. V. Adamkus įteikė
Prezidentei savo naujausią knygą
„Pokalbiai nesilaikant protokolo“
Roberto DAČKAUS (lrp.lt) nuotrauka

Prezidentui Valdui Adamkui lapkričio 3 d. sukako 90 metų. Jubiliatą pasveikino Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė, ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius. Pasak Prezidentės, V. Adamkaus, kaip valstybės žmogaus, kaip intelektualo, patirtis yra neįkainojama, o vadovavimo Lietuvai metai – svarbi mūsų naujausios istorijos dalis. Šalies vadovė palinkėjo V. Adamkui sveikatos, stiprybės ir geros šventinės nuotaikos.

Garbingą jubiliejų buvęs šalies vadovas paminėjo Vytauto Didžiojo universitete (VDU), kuriame jis yra Tarybos pirmininkas, o po restauracijos atidaryta prezidento Valdo Adamkaus biblioteka-muziejus. Šios viešosios įstaigos veikla yra susieta su VDU Lietuvių išeivijos institutu.

Adamkus gimė 1926 metais Kaune. Šiame mieste jis lankė mokyklą, o karo metais dalyvavo rezistencinėje veikloje. 1944-ųjų liepą, būdamas beveik aštuoniolikos, kartu su tėvais pasitraukė į Vokietiją, ten baigė lietuvių gimnaziją, įstojo į Miuncheno universiteto Gamtos fakultetą. 1949 metais V. Adamkus su šeima emigravo į Jungtines Amerikos Valstijas (JAV), ten 1960-aisiais baigė Ilinojaus Technologijos institutą, įgijo statybų inžinieriaus specialybę. Emigracijoje V. Adamkus ėjo aukštas pareigas JAV federalinėje Aplinkos apsaugos agentūroje ir aktyviai dalyvavo lietuvių išeivijos veikloje, vadovavo visuomeninei organizacijai „Santara-Šviesa“. Lietuvai atgavus nepriklausomybę, per pirmuosius prezidento rinkimus buvo Stasio Lozoraičio rinkimų kampanijos vadovas. Šiuos rinkimus S. Lozoraitis pralaimėjo buvusiam Lietuvos komunistų partijos vadovui Algirdui Brazauskui. Lietuvos prezidento pareigas V. Adamkus ėjo 1998–2003 ir 2004–2009 metais. Pirmosios kadencijos metu Lietuva užbaigė derybas dėl narystės ES ir buvo pakviesta prisidėti prie NATO.

2002 m. spalio 28 d. V. Adamkus, lydimas delegacijos, vizito Kaune metu, viešėdamas Kauno arkivyskupijos kurijoje, aplankė ir „XXI amžiaus“ redakciją lydimas arkivyskupo Sigito Tamkevičiaus, VDU Katalikų teologijos fakulteto dekano mons. dr. Vytauto Stepono Vaičiūno, Prezidento patarėjo Raimundo Mieželio ir jo padėjėjo socialinės politikos klausimais Juozo Ruzgio. Pokalbyje su redakcijos darbuotojais Prezidentas atkreipė dėmesį į tai, kad daugelį neigiamų reiškinių, esančių mūsų visuomenėje, vis dar ryškiai veikia 50 metų trukęs krašto sovietinimas ir su juo susijusios mąstymo tendencijos.

„XXI amžiaus“ redakcija linki prezidentui Valdui Adamkui kuo geriausios sveikatos ir toliau kūrybingai darbuotis Lietuvos labui.

 

Atgal | Pirmasis puslapis | Redakcija