2018 m. balandžio 20 d.
Nr. 16 (2283)

Krikščioniškos minties, kultūros ir visuomenės laikraštis

RUBRIKOS

ARCHYVAI

2001 metai
2002 metai
2003 metai
2004 metai
2005 metai
2006 metai
2007 metai
2008 metai
2009 metai
2010 metai
2011 metai
2012 metai
2013 metai
2014 metai
2015 metai
2016 metai
2017 metai

Signataras eilėmis rašo savo krašto istoriją

RAUDONDVARIS. Atkurtos Lietuvos valstybės 100-mečio išvakarėse Kovo 11-osios Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataras Leonas Milčius pristatė naują poezijos rinkinį – fotografijų albumą „Prie Nemuno, Neries ir Nevėžio“.

„Sulaukti Lietuvos valstybės šimtmečio artimųjų, bendraminčių ir draugų būryje – ar tai ne stebuklas?“ – neslėpė jaudulio poetas, žvelgdamas į pilnutėlę Raudondvario pilies salę.

Garliavos Juozo Lukšos gimnazijos direktorius Vidmantas Vitkauskas vesdamas renginį prisiminė politinę L. Milčiaus karjerą, veiklą Sąjūdyje ir Aukščiausiojoje Taryboje. „Leonas visada pasižymėjo energija, pozityvumu, nuoširdumu ir nuosaikumu“, – taip signatarą apibūdino renginio vedėjas.

Gražių žodžių L. Milčiui negailėjo ir jo buvę kolegos – Kovo 11-osios Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signatarai Laima Andrikienė ir Stasys Malkevičius, Seimo narė Raminta Popovienė, kiti vakaro svečiai.

„Didžiuojamės savo bendruomenėje turėdami tokį šviesuolį. Jūsų pilietiškumas, pozityvus požiūris į gyvenimą ir aktyvumas yra puikus pavyzdys jaunajai kartai, kaip reikia mylėti žmones ir Tėvynę“, – kalbėjo Kauno rajono meras Valerijus Makūnas.

L. Milčius savo kūryboje siekia atspindėti tai, kas gražu, nesiveliant į šurmulį, kurio pakanka politikoje ir žiniasklaidoje. „Poezija leidžia pažinti šviesiausią žmogaus ir pasaulio pusę“, – įsitikinęs autorius.

Knygą padėjusi išleisti Raudondvario dvaro direktorė Snieguolė Navickienė pastebėjo, kad Zapyškyje gimęs ir Raudondvaryje gyvenantis L. Milčius yra tikras Kauno rajono metraštininkas. „Atsidarai Leono „Facebook’o“ paskyrą ir sužinai, kas kokiame miestelyje vyksta. Visur šio žmogaus pilna, visur jis dalyvauja, viskas jam svarbu ir įdomu“, – kalbėjo S. Navickienė.

Dėl paprastumo, minties aiškumo, artimo ryšio su Lietuva L. Milčiaus poeziją šiltai priima ir svetur gyvenantys tautiečiai. „Prie Nemuno, Neries ir Nevėžio“ – jau šešta jo knyga. Iš viso poetas parašęs apie 3000 eilėraščių.

Pagal Krs.lt

 

Atgal | Pirmasis puslapis | Redakcija