2010 m. birželio 26 d.
Nr. 49
(1834)

Krikščioniškos minties, kultūros ir visuomenės laikraštis

RUBRIKOS

ARCHYVAI

2001 metai
2002 metai
2003 metai
2004 metai
2005 metai
2006 metai
2007 metai
2008 metai
2009 metai
2010 metai

Marodieriai iš Rusijos FSB struktūrų

Gintaras Visockas

Tikriausiai nepamiršote, kaip Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Arvydas Anušauskas viešai tvirtino, esą draugystė tarp Lietuvos VSD ir Rusijos FSB (lietuviškai – FST) – neįmanomas dalykas. Vertindamas viešojoje erdvėje pasirodančius įtarimus, jog tarp VSD ir FSB šiandien vis dėlto audžiami keisti bendradarbiavimo voratinkliai, Seimo NSGK pirmininkas dievagojosi, girdi, bendradarbiavimo tikrai nėra ir negali būti, o jei tokio pobūdžio bičiulystės iškiltų į paviršių, jas, be abejo, derėtų laikyti skandalingomis. Tačiau netrukus Lietuvos Generalinės prokuratūros prokuroras Algimantas Kliunka Seime surengtoje spaudos konferencijoje prisipažino, jog Vilniuje apklausiant terorizmu įtariamą Eglę Kusaitę dalyvavo ir Rusijos FSB atstovai. Tiesa, Rusijos FSB atstovai, pasak prokuroro, ne tik nemušė įtariamosios, kaip teigia merginos artimieji, bet net ir klausimų jai nepateikė. Suprask, svečiai iš FSB tik klausėsi, kaip terorizmu įtariamą lietuvę tardė lietuviai saugumiečiai.


Pamąstykime, kur vėl einame…

Šiandienos įvykiai verčia Lietuvos katalikus prabusti, plačiau atverti akis ir padaryti, kol nevėlu, reikiamas išvadas. Tėvynė pavojuje! Vėl iškyla klausimas: būti ar nebūti Lietuvai. Tik mes, mylintys Lietuvą, privalome ją gelbėti. Jei nuoširdžiai dirbsime, kovosime už Lietuvą, tai ir Dievas mums padės.

Prieš keletą metų JAV prezidentas Dž. Bušas, kalbėdamas Vilniuje, pasakė: „Jūsų priešai – JAV priešai“. Šio pareiškimo mums kaip tik ir reikėjo. Manome, kad bent artimiausiu laiku rusų tankai nedrįs mūsų pulti. Šis prezidento pareiškimas sumažino mūsų baimę ir įkvėpė vilties.


Atgal | Pirmasis puslapis | Redakcija