2012 m. sausio 27 d.    
Nr. 4
(1979)

Krikščioniškos minties, kultūros ir visuomenės laikraštis

RUBRIKOS

ARCHYVAI

2001 metai
2002 metai
2003 metai
2004 metai
2005 metai
2006 metai
2007 metai
2008 metai
2009 metai
2010 metai
2011 metai
2012 metai

Sugalvojo mane tokį...

Lina Eringienė

Trys Karaliai (Darius Mikelionis,
Alvidas Jancevičius
ir Alvydas Kasparevičius)

Koncertuoja Vilniaus jaunimo
teatro aktorių grupė „Be grimo“

Sausio 6-oji Šakiuose ne tik Trijų Karalių diena, bet ir „Šakių 2012 metų kalendoriaus“ sutiktuvių šventė. Šiemet šakiečiai ir jų svečiai pasitiko tryliktąjį viešosios bibliotekos sudarytą kalendorių, kuris yra ne tik kraštotyrinis, informacinis leidinys, siekiantis formuoti nuomonę apie dabar gyvenančius Šakių krašto žmones, bet ir atviras amžininkams, garbingai nešusiems pareigų naštą, rodantis, kokioje istorinėje terpėje jie gyveno. Iš jo galima sužinoti apie minėtinas dienas, svarbias Lietuvos ir rajono datas. Leidinyje gausu įdomių straipsnių, istorinių faktų, filosofinių kraštiečių pamąstymų, tarmiškų prozos ir poezijos tekstų, naujausios rajono literatų kūrybos. O tradiciniais tapę puslapiai „Po žodžio ženklu“, „Zanavykutis“, „Orijos krašto vaikai“ jau senokai pamėgti skaitytojų. Šakių 2012 metų kalendorius pasipuošęs puikiu fotomenininko Vido Venslovaičio viršeliu ir pagyvintas nuotraukomis bei Siesartėnų pagrindinės mokyklos moksleivių (mokytoja Džiuljeta Pečiūnaitytė) piešiniais.

Šventės personažai – Trys Karaliai (Darius Mikelionis, Alvydas Kasparevičius, Alvidas Jancevičius), – atnešę leidinį, apibūdino jį perfrazuotais poeto Justino Marcinkevičiaus žodžiais: „Sugalvojo mane tokį: gražų, gerą, didelį, linksmą, liūdną, jauną, seną...“

Kalendorius ir yra toks, kokį sugalvojo rengėjai, toks, kokią informaciją jiems pateikė straipsnių autoriai, toks, kokių idėjų pasiūlė skaitytojai. Ir dirbo jie tam, kad šis unikalus leidinys būtų visiems, kurie yra po šiuo dangaus lopinėliu, vadinamu Šakiais, kad laikas, mįslingas ir labai paslaptingas, riedantis per žmonių gyvenimus, nenusineštų užmarštin gražiausių šakiečių darbų ir sumanymų, kad kasdienybės pilkumoje pamatytume nugludintus brangakmenius.

Šventišką vakaro nuotaiką kūrė ne tik Trys Karaliai, bet ir muzikos autorė ir atlikėja Rimutė Poderytė bei Vilniaus jaunimo teatro aktorių grupė „Be grimo“. Lyriniais ir humoristiniais senoviniais romansais, monologais, scenos vaizdeliais ir muzikinėmis parodijomis džiugino aktorė Janina Matekonytė (pirmoji Džiuljeta iš E. Nekrošiaus režisuotos roko operos „Meilė ir mirtis Veronoje“, gražuolė Kristina iš TV serialo „Tadas Blinda“ ir t. t.), Giedrius Arbačiauskas („Dviračio šou“ žvaigždė, kuriantis K. Daukšio, Suvalkijos ūkininko, V. Noreikos, Prezidento ir kitus personažus), Saulius Sipaitis (įgarsinantis per TV3 rodomus serialus, rašantis eilėraščius), Vytautas Taukinaitis (Romeo ir Gregorijus iš E. Nekrošiaus režisuotos roko operos „Meilė ir mirtis Veronoje“), Povilas Keblikas (grupės koncertmeisteris) ir renginio vedėjas A. Jancevičius (buvęs ilgametis LTV žurnalistas, vedęs teisines, visuomenines-politines laidas, iliuzionistas, cirko kritikas, humoristinių monologų atlikėjas).

Renginyje dalyvavę Šakių rajono savivaldybės meras Juozas Bertašius, vicemerė Rima Rauktienė, seniūnas Alfonsas Jakas, Seimo narys Mindaugas Bastys dėkojo kalendoriaus leidėjams už didelį darbą, o visiems linkėjo santarvės, sveikatos, skalsos.

Kalendorių dar galima įsigyti Šakių viešojoje bibliotekoje.

Šakiai
Gedimino Jokūbaičio nuotrauka

 

Atgal | Pirmasis puslapis | Redakcija