Atnaujintas 2008 rugsėjo 3 d.
Nr. 66
(1659)

Krikščioniškos minties, kultūros ir visuomenės laikraštis

RUBRIKOS

ARCHYVAI

2001 metai
2002 metai
2003 metai
2004 metai
2005 metai
2006 metai
2007 metai
2008 metai

Ne vien Lietuvos metraščiui skirtos naujos knygos

Knygos pristatyme(iš kairės):
Birutė Kulnytė, sesuo Jonė,
vyskupas Jonas Boruta

Rugpjūčio 22 dieną Lietuvos nacionalinio muziejaus bendruomenė pristatė ilgametės savo kolegės, politinės kalinės sesers Jonės Sofijos Budrytės, LSSC, prisiminimų knygą „Mano kryžiaus kelio atkarpa“.

Autorė prisipažino niekada neketinusi rašyti atsiminimų apie sovietmečiu patirtas kančias, tačiau paklususi generalinės Šv. Kazimiero kongregacijos vyresniosios sesers paliepimui. Nesiruošusi ir išleisti į viešumą parašytų prisiminimų, tačiau iškilių dvasininkų ir Lietuvos nacionalinio muziejaus ilgamečių bendradarbių dėka knygai buvo lemta pasirodyti.


Svetimas tarp savų

Vytautas VISOCKAS

Knygos „Atsimainymo kalnas“ viršelis

Vladas Pupšys Atsimainymo kalnas: memuarai. Vilnius: Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras, 2008. – 248 p., iliustruota.

Sudėtinga rašyti apie knygą, kurios turinį žinai, kaip sakoma, iš pirmųjų šaltinių. Vladą Pupšį pažįstu nuo tada, kai net visažinis sovietų saugumas nežinojo, kad jis yra „Lietuvos laisvojo jaunimo tautinio susivienijimo“ vadovas. Tada, 1951-ųjų vasarą, šito nežinojau ir aš, tikriausiai nežinojo ir mūsų abiejų draugas Laimis Sidabras, pas kurį Vladas kelias savaites viešėjo Alytuje, mano gimtinėje.


Atgal | Pirmasis puslapis | Redakcija