2011 m. spalio 14 d.
Nr. 74
(1954)

Krikščioniškos minties, kultūros ir visuomenės laikraštis

RUBRIKOS

ARCHYVAI

2001 metai
2002 metai
2003 metai
2004 metai
2005 metai
2006 metai
2007 metai
2008 metai
2009 metai
2010 metai
2011 metai

Apie ministrų turtą

„Valstybės žinių“ interneto svetainėje paviešintoje kasmetinėje turto deklaracijų ataskaitoje duomenys rodo, kad Lietuvos politikai nėra skurstantys žmonės.

Premjero Andriaus Kubiliaus turtas šiuo metu sudaro beveik 622,5 tūkst. Lt. Dar apie 30 tūkst. litų vertas turtas priklauso A. Kubiliaus žmonai Rasai Kubilienei. Palyginus su praėjusių metų turto deklaracijų duomenimis, premjero ir jo žmonos turtas iš esmės nepakito.

Tuo tarpu Seimo pirmininkė Irena Degutienė savo turtu gerokai lenkia partijos kolegą A. Kubilių – jos turtas siekia beveik 668 tūkst. Lt, piniginės lėšos – dar kone 16 tūkst. Lt. Seimo pirmininkės vyras Gediminas Degutis – milijonierius. Jo privalomas registruoti turtas vertas daugiau kaip 668 tūkst. Lt, piniginės lėšos – beveik 231 tūkst. Lt, dar 230 tūkst. litų G. Degutis yra išdalinęs paskoloms. Bendra Degučių turto vertė – daugiau nei 1,8 mln. Lt. Per metus Seimo pirmininkės ir jos vyro turtas išaugo apie 300 tūkst. Lt.

Aplinkos ministras, tautos prisikėlimo partijos narys G. Kazlauskas gali girtis savo turtu. Deklaracijoje ministras nurodė turįs privalomo registruoti turto už 2,3 mln. Lt. Dar 312 tūkst. Lt ministras turi sukaupęs piniginėmis lėšomis, beveik 646 tūkst. Lt – politiko gautos ir negrąžintos paskolos. Ministro žmona Renata Kazlauskienė – taip pat milijonierė. Jos privalomo registruoti turto vertė siekia daugiau nei 2,6 mln. Lt, piniginės lėšos – kiek daugiau nei 201 tūkst. Lt. Palyginus su 2010 m. duomenimis, Kazlauskų turtas beveik nepakito.

Energetikos ministro konservatoriaus A. Sekmoko privalomas registruoti turtas šiuo metu vertas 1,62 mln. Lt, dar 587 tūkst. Lt politikas turi sukaupęs piniginių lėšų pavidalu.

Prieš metus A. Sekmoko turtas viršijo 2,2 mln. Lt.

Taigi per pastaruosius 12 mėnesių energetikos ministras praturtėjo tik apie 3,6 tūkst. Lt.

Ūkio ministras Rimantas Žylius šiemet deklaravo privalomo registruoti turto už 690 tūkst. Lt, 6,7 tūkst. Lt piniginių lėšų ir 472,9 tūkst. Lt gautų ir negrąžintų paskolų. Jo antroji pusė Kristina Vaivadaitė – atitinkamai 703 tūkst., 67 tūkst. ir 472,9 tūkst. Lt. Per metus ministro ir jo žmonos įsiskolinimai sumažėjo po maždaug 62 tūkst. Lt. Jų privalomas registruoti turtas išaugo apie 43 tūkst. Lt. Maždaug perpus sumažėjo jų piniginės lėšos.

Buvęs ūkio ministras, konservatorius Dainius Kreivys deklaravo kiek daugiau nei 600 tūkst. Lt turto. Visuomeniniu premjero patarėju dirbantis eksministras nurodė turįs privalomo registruoti turto už 494,6 tūkst. Lt ir 109,3 tūkst. Lt piniginių lėšų. D. Kreivio deklaruojamas turtas per metus išaugo kiek daugiau nei 11 tūkst. Lt. Kiek ir kokio turto valdo buvusio ministro žmona Dalia, šiemet nenurodyta. Pernai ji deklaravo turto už kiek daugiau nei 209 tūkst. Lt.

Į milijonierių klubą patenka ir liberalcentristų vidaus reikalų ministras R. Palaitis. Jis šiemet deklaravo privalomo registruoti turto už 2,18 mln. Lt, 429,4 tūkst. Lt piniginių lėšų bei 329,3 tūkst. Lt gautų ir negrąžintų paskolų. Ministro sutuoktinės Vilijos Venckutės-Palaitienės kraitis – iš viso apie 117 tūkst. Lt. Pernai R. Palaitis deklaravo privalomo registruoti turto už kiek mažiau nei 1,78 mln. Lt, 407,8 tūkst. Lt piniginių lėšų ir 357,7 tūkst. Lt gautų ir negrąžintų paskolų. Ministro žmona prieš metus nurodė turinti turto už 102 tūkst. Lt. Palaičių turtas per 12 mėnesių išaugo apie 400 tūkst. Lt.

Žemės ūkio ministras konservatorius K. Starkevičius su žmona Rasa pernai viršijo 1 mln. Lt slenkstį – Starkevičių bendras turtas siekė apie 1,14 mln. Lt. Tačiau šiemet jų turtas dar labiau padidėjo. Vien K. Starkevičiaus privalomas deklaruoti turtas dabar yra vertas daugiau, nei visas šeimos turtas praėjusiais metais – 1,42 mln. Lt. Piniginėmis lėšomis ministras turi beveik 246 tūkst. Lt, jo gautų ir negrąžintų paskolų vertė – 184,5 tūkst. Lt. Prie šio kraičio ministro žmona gali pridėti privalomo registruoti turto už 110,7 tūkst. Lt ir 60 tūkst. Lt piniginių lėšų.

Liberalų sąjūdžio teisingumo ministrai Remigijus Šimašius šiuo metu turi privalomo registruoti turto už 243 tūkst. Lt, beveik 20 tūkst. Lt pinigais ir 254,5 tūkst. Lt negrąžintų paskolų. Per metus ministro turto vertė krito 180 tūkst. Lt. Užtat Vilniaus universitete doktorantūrą studijuojanti ministro gyvenimo draugė Agnė Matulaitė per pastaruosius 12 mėnesių praturtėjo daugiau nei dvigubai. Turto deklaracijų duomenimis, antroji R. Šimašiaus pusė pernai turėjo privalomo registruoti turto už 269 tūkst. Lt ir 10 tūkst. Lt piniginių lėšų, šiemet šie skaičiai siekia atitinkamai 675 tūkst. ir 5 tūkst. Lt.

Finansų ministrės Ingridos Šimonytės turtas tesudaro beveik 90 tūkst. Lt. Per metus jis išaugo tik 3,6 tūkst. Lt. Visas šis padidėjimas – piniginės lėšos. Finansų ministrė per pastaruosius metus savo santaupas didino maždaug po 300 Lt kas mėnesį.

Krašto apsaugos ministrės konservatorės Rasos Juknevičienės ir jos vyro Zenono turtas per metus iš esmės nepakito. Kaip ir pernai, ministrė su vyru deklaravo privalomo registruoti turto už 444 tūkst. Lt. Dar 12,5 tūkst. Lt – ministrės piniginės lėšos.

 „Prisikėlėlių“ deleguotas kultūros ministras Arūnas Gelūnas šiemet deklaravo privalomo registruoti turto už beveik 566 tūkst. Lt. Ministro piniginės lėšos sudaro 13,7 tūkst. Lt. Dar beveik 399 tūkst. Lt – gautos ir negrąžintos paskolos. A. Gelūno sutuoktinė Vilma, pagal deklaracijas, jokiu turtu nedisponuoja. Pernai Gelūnų turtas viešai skelbiamas nebuvo.

Socialinės apsaugos ir darbo ministro konservatoriaus Donato Jankausko turtas šiuo metu vertas beveik 111 tūkst. Lt, jo sutuoktinės Audros Daivos Jankauskienės turtas – kiek daugiau nei ketvirtis milijono litų. Per metus ministro žmonos turtas nepakito. Paties D. Jankausko turtas nuvertėjo 17,9 tūkst. Lt.

Liberalų sąjūdžio pirmininkas susisiekimo ministras E. Masiulis su žmona Ieva, kaip ir pernai, turi turto už daugiau nei milijoną litų. E. Masiulio privalomas registruoti turtas vertas 315 tūkst. Lt, kaip ir prieš metus. Tuo tarpu I. Masiulienės privalomas registruoti turtas per 12 mėnesių nuvertėjo apie 127 tūkst. Lt. Bendras Masiulių turtas šiuo metu vertas beveik 1,14 mln. Lt. E. Masiulis dar turės atiduoti paskolas 486 tūkst. Lt. Per metus Masiulių turtas sumažėjo apie 113 tūkst. Lt.

Liberalcentristų sveikatos apsaugos ministro Raimondo Šukio ir jo žmonos Adelės turtas šiuo metu sudaro apie 636 tūkst. Lt. Per metus šis skaičius pasikeitė nežymiai.

Iš esmės nepakito ir Švietimo ir mokslo ministerijos vadovo Gintaro Steponavičiaus bei jo antrosios pusės Ugnės Jasinskaitės turtas. Jiedu šiuo metu kartu valdo turto už maždaug 551 tūkst. Lt.

Užsienio reikalų ministro Audroniaus Ažubalio bei jo sutuoktinės Loretos turtas per 12 mėnesių beveik nepakito ir šiuo metu siekia apie 220 tūkst. Lt.

Turto deklaracijų duomenimis, prezidentė D. Grybauskaitė turi turto už kiek daugiau kaip 2 mln. Lt. Šalies vadovės privalomas registruoti turtas įvertintas beveik 1,18 mln. Lt, piniginės lėšos – kiek daugiau nei 822 tūkst. Lt. Palyginus su praėjusiais metais, D. Grybauskaitės piniginis turtas sumažėjo apie 255 tūkst. Lt, tačiau prezidentės privalomo registruoti turto vertė išaugo beveik 419 tūkst. Lt. Bendras šalies vadovės turtas per 12 mėnesių išaugo daugiau nei 163 tūkst. Lt.

Kitą penktadienį skelbsime Seimo narių ir Lietuvos Europos Parlamento narių deklaruotą turtą.

 

Atgal | Pirmasis puslapis | Redakcija