Atnaujintas 2006 rugpjūčio 25 d.
Nr.63
(1463)

Krikščioniškos minties, kultūros ir visuomenės laikraštis

RUBRIKOS

ARCHYVAI

2001 metai
2002 metai
2003 metai
2004 metai
2005 metai
2006 metai

Kunigaikštis Radvila grįžta į Kėdainius

Marius KUNDROTAS

Skulptoriaus Algirdo Boso
paminklas kunigaikščiui
Jonušui Radvilai
Evaldo Pabrinkio nuotrauka

Tautos ir valstybės ateitis vargiai įsivaizduojama be didžios ir šlovingos istorijos, iš kurios mūsų himnas ragina semtis stiprybės, o žymieji mąstytojai – patirties. Lietuvos egzistenciniai pagrindai neatsiejami nuo jos kūrėjų ir stiprintojų. Kunigaikščiai Mindaugas, Traidenis, Gediminas, Vytautas ir Švitrigaila iškyla kaip kelrodžiai šiandienai ir rytojui. Šiais metais į tautos panteoną vertai sugrįžo dar vienas iškilus asmuo – kunigaikštis Jonušas Radvila, savo giminėje – Jonušas XI.


Marcinkoniškiai šventė kaimo dieną

Rūta AVERKIENĖ

Žiūrovai Marcinkonių
etnografijos muziejaus klojime

Pastaruoju metu Marcinkonys tapo kone Varėnos krašto kultūrinių renginių meka – čia koncertuoti suvažiuoja ne tik rajono, bet ir šalies bei užsienio meno kolektyvai, vyksta tradicinės šventės. Viena jų – kaimo šventė, daugelį metų švenčiama kasmet rugpjūčio viduryje.


Angelų slėnis – prie Nevėžio

Iš kairės: Miežiškių seniūnas
Juozas Bartulis, kultūros centro
direktorė Birutė Petrulaitienė
ir bendruomenės pirmininkas
Saulius Skrebė prie Angelų slėnio

Šalia senojo tilto per Nevėžio upę, Miežiškiuose, atsirado Angelų slėnis. Tokį pavadinimą įgijo kultūrinių renginių aikštelė, nes joje „apsigyveno“ net aštuoni angelai.

Eidamas į bažnyčią, Miežiškių klebonas kun. Rimantas Visockis dažnokai stabtelėdavo ties šia vieta. Jam ir kilo mintis, kad čia reikėtų padaryti kažką gražaus, nepaprasto ir pakilaus. Savo nuomonę klebonas išsakė seniūnui Juozui Bartuliui, bažnyčiai artimam žmogui. Miežiškių bendruomenė, kultūros centras irgi pritarė, jog būtina aikštelėje kažką keisti.

Atgal | Pirmasis puslapis | Redakcija