2009 m. lapkričio 20 d.
Nr. 82
(1774)

Krikščioniškos minties, kultūros ir visuomenės laikraštis

RUBRIKOS

ARCHYVAI

2001 metai
2002 metai
2003 metai
2004 metai
2005 metai
2006 metai
2007 metai
2008 metai
2009 metai

Munduro garbė

Dr. Rūta Gajauskaitė, kriminologė

„Be reikalo nepakelk, be garbės nenuleisk!“ Toks pagrindinis ne tik kario, bet ir valdžią turinčio pareigūno garbės principas. Lietuvoje net kunkuliuoja įvairiausios avantiūros, aferos ir kriminalai, kardai švytruoja, žaibai žaibuoja, bet visos galvos sveikut sveikutėlės – tik garbė, orumas ir pasitikėjimas tirpte tirpsta... Bet kam tai rūpi?

Ieškodama teisybės mina tauta Golgotos takus ir takelius, o sukčiai jau seniausiai asfaltuotais vieškeliais važinėja. Laikydamiesi įstatymų piliečiai veržiasi krizinius diržus, dirželius ir netgi virveles ant kaklų, o munduruotieji – liuksusais ir leksusais tais vieškeliais rieda... Nuo didelio poniškumo ir rašto visai išėjo iš krašto ir takeliais ropinėjančius visaip skriausti įsigudrina. Tai kokį „liūtą“ iš užjūrio užleidžia ant varguolių, tai slibinu gąsdina.


Tautinių vertybių sąskaita nuolaidžiauti nevalia

Algimantas Zolubas

Rašytojas, žurnalistas,
publicistas Vytautas Alantas

LR Seimas kreipėsi į Konstitucinį Teismą (KT) dėl nelietuvių tautybės asmenų vardų ir pavardžių rašymo asmens tapatybę patvirtinančiuose dokumentuose. Jame prašoma KT išaiškinti, ar Lietuvos Respublikoje išduodamuose asmens tapatybę patvirtinančiuose dokumentuose asmens vardo ir pavardės rašymas kitais lotyniško pagrindo rašmenimis pažeistų Konstitucijoje įtvirtintą lietuvių, kaip valstybinės kalbos, statusą. Kartą KT jau išaiškino, tačiau prezidento Valdo Adamkaus pažadai ambicingajai Lenkijai neduoda ramybės Seimui ir KT, kad būtų kitaip, kad Lietuva suteiktų privilegiją Lietuvos lenkams jų pavardes rašyti lenkiškais rašmenimis (kodėl tik lenkams?!).


Atgal | Pirmasis puslapis | Redakcija