Atnaujintas 2004 lapkričio 5 d.
Nr.83
(1286)

Krikščioniškos minties, kultūros ir visuomenės laikraštis

RUBRIKOS

ARCHYVAI

2001 metai
2002 metai
2003 metai
2004 metai

Kas vyksta su rinkėjais

Toks požymis, kad socialdemokratų rinkėjai tarsi dešinėja. Mat per šiuos Seimo rinkimus iš savųjų reitinguodami jie rinkosi ne vieną padoresnį, taigi dešinesnį. Jeigu dėl kokių nors priežasčių konservatorių rinkėjai būtų priversti balsuoti už socialdemokratų sąrašą ir jį reitinguoti, jie taip pat rinktųsi tuos, kurie yra padoresni arba bent tuos, kuriems paskutiniu momentu buvo skirtas padoresniųjų vaidmuo. Konservatoriai rinktųsi taip, nes būdami tokiais vertina padorumą. Apie socialdemokratus kitaip manyta: jie patys tokie, jų renkamieji tokie ir iš savųjų turėtų rinkti prasčiausius. Kažkada buvo kalbų, kad tada dar buvusi LDDP kompromituojasi, darosi politiniu lavonu, ir už ją niekas nebalsuos. Turėjome liūdną pavyzdį, kad už lavoną balsuojama, nes ir jo rinkėjai lavonai, ir jų yra daug. Taip buvo gana ilgą laiką, kad už kuo labiau susikompromitavusįjį noriau balsuojama. Tad lavonai nenumiršta. Vienintelis juos galintis ištikti „blogis“ yra jų galimas atgijimas ir prisikėlimas. Ko gero, tas pamažu ir vyksta.


Mintys

1. Lietuviai moka laisvę apginti, tik nemoka laisvėje vieningai gyventi, sutarti.

2. Sovietmečiu mūsų gyvenimas buvo panašus į batoną, iškeptą iš labai skystos tešlos, į kurią pridėta labai daug mielių.

3. Žmonės buvo pripratę prie diktatūros, kurios dabar jau nėra. Dabar demokratija, todėl jie pasimetė ir nesąmoningai kelia paniką, chaosą, taip atsiranda nepasitenkinimas.


Kas bruka helovyną

Šitą padarą sunku net ištarti, tuo labiau parašyti. Valentino diena pasirodė esanti simpatiška ir netruko pasidaryti priimtina, nors dažnai buvo kalbama, kad gal jos visai nereikia. Helovynas – dar didesnė keistenybė. Nelabai kas nori jį priimti ir, atrodo, jau galėjo ir liautis jį brukę jo propaguotojai, bet jie dar nepasiduoda. Kadangi helovynas yra brukamas, tai pasigirsta ir susirūpinusių balsų: jau parašytas straipsnis vienoje interneto svetainėje ir yra keli atsiliepimai, kad esą nereikėtų, jog jis pas mus nelaukiamas prigytų. Deja, nelabai ieškoma, kas jį čia taip atkakliai gabena. Minėto straipsnio komentaruose parašyta, kad jis jau brukamas ir vaikams mokyklose.


Neik su velniu obuoliauti

Lapkričio 2 dieną į buvusio Tuskulėnų dvare pastatyto kolumbariumo atidarymo ceremoniją susirinko daugybė žmonių, tarp kurių – buvę partizanai, politiniai kaliniai, tremtiniai, laisvės kovų dalyviai, sąjūdininkai.

Tai puikus statinys, kuris amžinajam poilsiui priglaudė beveik 800 KGB nužudytųjų palaikų. Pagaliau Vyriausybė seniai reikalautą ir ilgai strigusią statybą užbaigė.

 
Atgal | Pirmasis puslapis | Redakcija