Atnaujintas 2008 vasario 1 d.
Nr.9
(1602)

Krikščioniškos minties, kultūros ir visuomenės laikraštis

RUBRIKOS

ARCHYVAI

2001 metai
2002 metai
2003 metai
2004 metai
2005 metai
2006 metai
2007 metai
2008 metai

Nužudymas sukėlė krizę

Benazir Bhuto su vaikais,
fotografuota prieš keletą metų
Reuters nuotrauka

Pakistanas prikaustė viso pasaulio dėmesį – Benazir Bhuto nužudymas gruodžio 27 dieną Ravalpindžio mieste sukėlė krizę šalyje. Bhuto žuvo baigiantis jos rėmėjų mitingui, kai savižudis teroristas paleido kelis šūvius į politikę, o po to susprogdino bombą. Kartu su Bhuto žuvo dar 28 žmonės, virš 100 sužeista. Prasidėjo masinės demonstracijos, kurios vėliau peraugo į demonstrantų susidūrimus su policija, B. Bhuto šalininkų ir priešininkų susirėmimus. Vėliau riaušininkai pradėjo niokoti restoranus, bankus ir kitas įstaigas, įvairiuose miestuose buvo surengti teroro aktai. Haidarabado mieste riaušininkai padegė 25 bankų pastatus, kelis restoranus, apie 100 automobilių.


Rusijos pietuose padidėjo įtampa

Grabauskas-Karoblis

Rusijos pietuose aštrėja padėtis. Ingušijos respublikoje per paskutinį pusmetį įvyko nemažai sukilėlių susidūrimų su kariuomene ir milicija, buvo jėga išvaikyti taikios demonstracijos dalyviai, persekiojimus patyrė ir žurnalistai.


Mirė Graikijos stačiatikių arkivyskupas Christodulas

Atėnų arkivyskupas Christodulas

Pirmadienį anksti rytą mirė Graikijos Stačiatikių Bažnyčios vadovas Atėnų arkivyskupas Christodulas (Christos Paraskevaides). Jis gimė 1939 metais. Atėnų vyskupijai ir visai Graikijos Stačiatikių Bažnyčiai vadovavo nuo 1998 metų. Mirusio ganytojo laidotuvės vyko vakar, ketvirtadienį.

Prieš daugiau kaip metus, 2006-ųjų gruodžio 14 dieną, arkivyskupas Christodulas lankėsi Romoje ir susitiko su popiežiumi Benediktu XVI. Tą pačią dieną jis taip pat aplankė Šv. Pauliaus baziliką už Romos miesto sienų ir meldėsi prie Tautų apaštalo kapo. Vizito Romoje metu arkivyskupui Christodului buvo suteiktas Popiežiškojo Laterano universiteto garbės daktaro titulas. Atėnų arkivyskupas dalyvavo popiežiaus Jono Pauliaus II laidotuvėse 2005 metais. 2001 metais įvyko garsus popiežiaus Jono Pauliaus II susitikimas su Graikijos Bažnyčios vadovu Atėnuose ir jo metu užbaigtas ilgas įtarumo ir nepasitikėjimo laikotarpis, temdęs dvišalius santykius.

Atgal | Pirmasis puslapis | Redakcija