2009 m. gegužės 20 d.
Nr. 39
(1731)

Krikščioniškos minties, kultūros ir visuomenės laikraštis

Svetainė įkurta
2001 m. spalio 3 d.

RUBRIKOS

XXI Amžius


PRIEDAI

Abipus Nemuno

Kristus ir pasaulis

žvilgsniai

pro vita

Sidabrinė gija

Horizontai

Atodangos


ARCHYVAI

2001 metai
2002 metai
2003 metai
2004 metai
2005 metai
2006 metai
2007 metai
2008 metai
2009 metai


PRIEŠPASKUTINIS NUMERIS

XXI Amžius


REKLAMA LAIKRAŠTYJE

Reklamos kaina - tik 1,00 Lt + PVM

Pageidaujančius prašome kreiptis į Redakciją


 

Šiame numeryje:

Mažųjų ir didžiųjų
klaidos

Žiniasklaida
ir pastoracija

Laisvės kovų
dalyviai įpareigoja

Džiūgaujančių
nusikaltėlių 
veidai ekrane

Prasmingas
gyvenimas

Vizito Šventojoje Žemėje politiniai aspektai

Mindaugas BUIKA

Popiežius Benediktas XVI susitinka
su Izraelio vyriausybės vadovu
Benjaminu Netanjahu Nazareto
pranciškonų vienuolyne

Popiežiaus ir Izraelio premjero susitikimas

Popiežiaus Benedikto XVI praėjusio vizito Šventojoje Žemėje eigoje greta liturginių renginių ir svarbių tarpreliginio bei ekumeninio pobūdžio susitikimų dėmesys buvo atkreiptas ir į Šventojo Sosto diplomatinius santykius su Izraeliu. Kaip tik šias problemas Šventasis Tėvas aptarė gegužės 14 dieną Nazareto pranciškonų vienuolyne susitikęs su Izraelio naujuoju premjeru Benjaminu Netanjahu. (Dešiniosios Likud partijos pirmininko B. Netanjahu vadovaujama koalicinė vyriausybė buvo prisaikdinta ir darbą pradėjo balandžio pradžioje.)


Kai ateina PREZIDENTĖ...

Išrinktoji Lietuvos prezidentė
Dalia Grybauskaitė

Taigi iš anksto nulemtas sprendimas patvirtintas: Lietuvos prezidente išrinkta Dalia Grybauskaitė. Išrinkta net didesniu rezultatu nei pirmaisiais pokomunistinio valdymo metais Prezidentu buvo išrinktas A. Brazauskas – už ją balsavo apie 69 proc. iš į rinkimus atėjusiųjų 51 proc. rinkėjų, t. y. maždaug 35 proc. rinkėjų (trečdalis visų turinčių balso teisę). D. Grybauskaitė labai ryškia persvara pirmavo prieš savo varžovus – jai pasitikėjimą išreiškė veik 947 tūkst. rinkėjų (palyginimui: 1997 m. už V. Adamkų antrame ture balsavo 968 tūkst., 2002 m. už R. Paksą antrame ture balsavo apie 778 tūkst., 2004 m. už V. Adamkų antrame ture balsavo beveik 724 tūkst. rinkėjų). D. Grybauskaitė iki šiol dirbo Lietuvos Vyriausybės skirta atstove Europos Komisijoje, prieš tai – kelių ministerijų ministre ir viceministre, sovietmečiu buvo TSKP aukštosios mokyklos politinės ekonomijos dėstytoja, apsigynė daktaro disertaciją Maskvos akademijoje prie TSKP CK. Išrinktoji prezidentė savo naujas pareigas pradės eiti tik liepos 12-ą, bet jau rinkimų naktį bandė daryti įtaką Vyriausybei, sakėsi jau turinti numačiusi keturis patarėjus, o ryte po rinkimų iškart išskrido į Briuselį.


Pamiršę savąsias kultūros vertybes

Kęstutis PRANCKEVIČIUS

Sostinės centre, netoli Sporto rūmų,
Vasario 16-osios išvakarėse išdygusi
skulptoriaus Vlado Urbanavičiaus
„Krantinės arka“ tebekaitina vilniečių
ir sostinės svečių aistras...
Laimos KREIVYTĖS nuotrauka

Gegužės mėnuo – įtemptas veiklos metas ne tik žemės ūkyje, bet ir kultūros baruose. Vos prieš savaitę šalyje nuvilnijus kultūros darbuotojų protestams, Europos minėjimo dieną dauguma jų susirinko į sostinės Lietuvos mokslų akademijos rūmus, kur vyko IV Lietuvos kultūros kongresas „Kad Lietuva neišsivaikščiotų“.

Atidarydamas gausų kultūrininkų forumą poetas Justinas Marcinkevičius pirmiausia prisiminė, jog šis renginys vyksta tokiu pat sunkiu Lietuvai laiku kaip ir prieš 19 metų, kada kultūros ir meno žmonės buvo susirinkę į pirmąjį Kultūros kongresą. Tačiau anuomet, kai tik buvo atkurta Nepriklausomybė, daugelis sunkumų kilo ne tik dėl vidinių, bet ir išorinių problemų. Skirtingai nei šiandien, tada tautoje dar ruseno viltis, jog šalyje pavyks sukurti klestinčią ir harmoningą kultūrą. Deja, pasak garbaus poeto, per tą laiką vis labiau įsigalint vartotojiškai kultūrai, iš visuomenės akiračio ėmė nykti dar nespėję prasiskleisti pirmieji moralinės ir dvasinės kultūros daigai.


Premija kultūros centrui

Rūta AVERKIENĖ

Varėnos kultūros centro
direktorė Marytė Stoškutė
Autorės nuotrauka

Varėnos kultūros centrui įteikta garbinga Kultūros ministerijos premija „Geriausias kultūros centras 2008“. Šį aukščiausios kategorijos įvertinimą ir premiją Kultūros ministerija skyrė įvertinusi paskutinių penkerių metų Varėnos kultūros centro aktyvią, kūrybingą, novatorišką veiklą puoselėjant etninę kultūrą, mėgėjų meną, kuriant menines programas, tenkinant bendruomenės kultūrinius poreikius ir organizuojant profesionalaus meno sklaidą, atitinkamą kultūros ir meno darbuotojų kvalifikaciją.


Tikrosios laisvės kaina

Giedrius GRABAUSKAS-KAROBLIS

Sekmadienį įvykę prezidento rinkimai neatnešė staigmenų. Dalia Grybauskaitė surinko 68,21 procentus dalyvavusių rinkėjų balsų ir pasiekė pergalę jau pirmajame rinkimų ture. Atsižvelgiant į tai, kad rinkimuose dalyvavo apie 51,71 proc. rinkėjų, už D. Grybauskaitę pasisakė apie 35 proc. visų Lietuvos rinkėjų. Kiti kandidatai gavo kur kas mažiau balsų: A. Butkevičius surinko 11,68 proc., V. Mazuronis – 6,08 proc., kiti pretendentai gavo kur kas mažesnį rinkėjų palaikymą. Dėl to, kad socialdemokratų partijos kandidatas A. Butkevičius užims antrąją vietą, abejonių nebuvo. Pats A. Butkevičius pareiškė, kad rezultatus lėmė rinkėjų nuvylimas politikais. Tai, kad K. Prunskienė surinko ne ką daugiau balsų (3,91 proc.) nei L. Graužinienė (3,61 proc.), nebuvo netikėta. K. Prunskienės populiarumas jau gerokai nukritęs. Apžvalgininko Vladimiro Laučiaus teigimu, viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl D. Grybauskaitė laimėjo jau pirmajame ture – tai, kad daugelis rinkėjų nesiejo D. Grybauskaitės su kova tarp įvairių politinių grupių. D. Grybauskaitė pareiškė, kad planuoja „kalbėtis“ su kai kuriais ministrais – pirmiausia finansų, socialinės apsaugos ir darbo, energetikos ir sveikatos apsaugos ministrais.

 
Atgal | Pirmasis puslapis | Redakcija