Atnaujintas 2004 rugpjūčio 25 d.
Nr.63
(1266)

Krikščioniškos minties, kultūros ir visuomenės laikraštis

Svetainė įkurta
2001 m. spalio 3 d.

RUBRIKOS

XXI Amžius


PRIEDAI

Abipus Nemuno

Kristus ir pasaulis

žvilgsniai

pro vita

Sidabrinė gija

Horizontai

Atodangos


ARCHYVAI

2001 metai
2002 metai
2003 metai
2004 metai


PRIEŠPASKUTINIS NUMERIS

XXI Amžius


REKLAMA LAIKRAŠTYJE

Reklamos kaina - tik 1,00 Lt + PVM

Pageidaujančius prašome kreiptis į Redakciją

Šiame numeryje:

Neįgaliųjų bičiulė

Į Amžinybę išėjo
„Amerikos balso“
radijo žurnalistas
Alfonsas Petrutis

Tamsiosios praeities
viltinga užbaiga

Grožio karžygis

Gimę po nelaiminga
žvaigžde

Be kaltės kalti...

Prisimenu įžymų
architektą

Atėnų scenoje ir jos užkulisiuose

Septynkovininkė Austra Skujytė
šeštadienį Atėnų olimpinėse
žaidynėse iškovojo pirmąjį
Lietuvos sidabro medalį
Alfredo Pliadžio
(LTOK-ELTA) nuotrauka

JAV ir pasaulio informacijos agentūros, daug dėmesio skiriančios Atėnų olimpiados sportinėms kovoms, pabrėžia, kad po Lietuvos krepšininkų pergalės prieš NBA „žvaigždžių komandą“ tas titulas turėtų atitekti lietuviams. Tuo pačiu cituojami Lietuvos krepšinio rinktinės trenerio Antano Sireikos žodžiai, jog viskas dar priešakyje, tuo labiau kad ketvirtfinalyje lietuvių komandos laukia labai stiprūs varžovai ir jokiu būdu negalima nurašyti labai stiprios JAV komandos, kuri Olimpiadoje žaidžia kaskart vis geriau. Apie olimpinius medalius bus galima realiau kalbėti tik po rytdienos varžybų ketvirtfinalyje.


Vatikane aptartas skurdo
ir globalizacijos santykis

Mindaugas BUIKA

Dėl ligų ir maisto stygiaus
Sudane labiausiai kenčia vaikai
EPA-ELTA nuotraukos

Industrinės valstybės turi įvykdyti duotą pažadą

Šventasis Sostas, tradiciškai rodydamas susirūpinimą dėl vykstančios ekonominės globalizacijos neigiamų pasekmių besivystančioms šalims, yra iškėlęs iniciatyvą sukurti „Koaliciją vystymosi finansavimui paremti ir paskatinti“ ir kreipėsi į pasaulio finansų ekspertus bei kitus atsakingus asmenis prašydamas patarti, kaip tai būtų galima geriau padaryti. Šiuo tikslu Popiežiškoji teisingumo ir taikos taryba liepos pirmoje pusėje Romoje buvo suorganizavusi tarptautinę konferenciją, kurioje dalyvavo Jungtinių Tautų Organizacijos, Pasaulio banko ir Tarptautinio valiutos fondo pareigūnai, vyriausybių, katalikiškų ir kitų paramos organizacijų bei Bažnyčios hierarchų atstovai.


Neišdilo meilė Lietuvai

1973 metais Alfonsas
Šešplaukis su Notre Dame
universiteto studentu
Linu Sidriu (dešinėje).
Dabar Linas Sidrys yra
med. dr. oftalmologas
Čikagoje

Rašytojas Alfonsas ŠEŠPLAUKIS-TYRUOLIS man yra labai artimas ne tik todėl, kad abu mokėmės (tik ne tuo pačiu metu) Linkuvos gimnazijoje, kiekvieno iš mūsų vaikystėje ir ankstyvoje jaunystėje vaikščiota tais pačiais takeliais palei Mūšą ir Kruoją, ne tik todėl, kad jis – mano lietuvių kalbos mokytojos Kauno buvusioje „Aušros“ mergaičių gimnazijoje, Onos Dabrilaitės bendramokslis. Kaip ir A.Šešplaukiui, man svarbi mūsų kultūros istorija, mūsų tautos asmenybių išlikimas ateinančių kartų atminty, mūsų kultūros vieta pasaulinės literatūros kontekste, literatūriniai ryšiai.


Tikimasi restauruoti E.Andrė projektuotus parkus

Kazimieras DOBKEVIČIUS

Eduardas Andrė –
didis parkų kūrėjas
pasaulyje, palikęs
ženklų pėdsaką Lietuvoje

Lietuvos kultūros vertybių apsaugos departamentas (KVAD), bendradarbiaudamas su Europos istorinių parkų apsaugos ir restauravimo ekspertais, mokys Lietuvos specialistus saugoti, restauruoti istorinius parkus, taip pat rengs Lietuvos istorinių parkų restauravimo galimybių studiją. Istorinių parkų apsaugos ir restauravimo ekspertai, kraštovaizdžio specialistai iš Prancūzijos, Belgijos, Liuksemburgo, Italijos liepos pradžioje aplankė tris netoli Vilniaus esančius garsaus kraštovaizdžio architekto Eduardo Andrė (1840-1911) projektuotus parkus – Trakų Vokėje, Lentvaryje bei Užtrakyje, susitiko su vietos administracija ir parkų savininkais.

 
Atgal | Pirmasis puslapis | Redakcija