2009 m. gruodžio 23 d.
Nr. 91
(1783)

Krikščioniškos minties, kultūros ir visuomenės laikraštis

RUBRIKOS

ARCHYVAI

2001 metai
2002 metai
2003 metai
2004 metai
2005 metai
2006 metai
2007 metai
2008 metai
2009 metai

Išsaugojo ugniagesių komandą

Bronius VERTELKA

Ramygalos ugniagesių tarnybos pastatas

Pastaruosius kelis mėnesius Ramygalos ugniagesių komandą kankino nežinia, ar bus jie reikalingi. O pagrindo nerimui buvo. Panevėžio rajone gaisrus gesino savivaldybei priklausantys ugniagesiai, profesionalūs ugniagesiai gelbėtojai iš Panevėžio ir Ramygalos nestatutiniai ugniagesiai gelbėtojai, priklausantys Panevėžio priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai. Visų šių ugniagesių darbas buvo finansuojamas iš Vilniaus. Norint sutaupyti lėšų sostinėje nutarta Ramygalos ugniagesius perduoti rajono savivaldybei, bet neskirti papildomo finansavimo.


Dvare – medžiotojų trofėjai

Bronius VERTELKA

Parodos gidas Aurimas
Petrikonis nesėdi be darbo

Per tūkstantį žvėrių ragų, 231 kaukolė, keli vilko bei lūšies kailiai, briedžių, avijaučių, meškų ir kitokių žvėrių galvų iškamšos – tokius eksponatus galima pamatyti Bistrampolio dvaro arklidėje veikiančioje Lietuvos medžiotojų trofėjų parodoje. Paroda Bistrampolio dvare sulaukia ypatingo dėmesio: čia užsuka užsieniečių turistų grupės, moksleivių ekskursijos, pavieniai žmonės. Yra kur akį paganyti ir menkai nutuokiančiam apie medžioklę, ir turinčiam didelę medžiojimo patirtį.  „Vienam parodai apžiūrėti pakanka pusvalandžio, kitam trijų valandų mažoka, yra ir sugrįžtančiųjų“, – pastebėjo parodos gidas Aurimas Petrikonis.


Sudominti  jaunimą švietėjiškais  projektais

Rūta Averkienė

Varėnos rajono savivaldybės mero Vido Mikalausko iniciatyva Marcinkonyse vyko Savivaldybės, rajono mokyklų ir ikimokyklinių įstaigų vadovų  ir Dzūkijos nacionalinio parko (DNP) bei Čepkelių valstybinio gamtos rezervato vadovybės pasitarimas apie galimybes organizuoti švietėjiškus projektus rajono moksleiviams ir jaunimui. Pritardami idėjai išsaugoti traukinių eismą iki Marcinkonių, į susitikimą ir atgal jie vyko traukiniu.


Atgal | Pirmasis puslapis | Redakcija