2012 m. sausio 6 d.    
Nr. 1
(1976)

Krikščioniškos minties, kultūros ir visuomenės laikraštis

RUBRIKOS

ARCHYVAI

2001 metai
2002 metai
2003 metai
2004 metai
2005 metai
2006 metai
2007 metai
2008 metai
2009 metai
2010 metai
2011 metai

Popiežiaus pastoracinės įžvalgos vertinant 2011-uosius

Mindaugas BUIKA

Popiežiaus Benedikto XVI
kalėdinis susitikimas
su Romos Kurijos nariais

Pagrindinė tema – naujoji evangelizacija

Vėl plataus dėmesio susilaukė popiežiaus Benedikto XVI tradicinis kalėdinis susitikimas su Romos Kurijos nariais, artimiausiais pagalbininkais, besidarbuojančiais Šventojo Sosto institucijose. Čia jis apžvelgė pasibaigusių 2011 metų svarbiausius bažnytinius įvykius. Gruodžio 22 d. sakytoje kalboje pasidalindamas savo įžvalgomis Popiežius taip pat nubrėžė artimiausių uždavinių gaires, kaip visuomet jas aiškiai patvirtindamas atitinkamais pastoracijos poreikiais. Nors minėtoje kalboje sąvoka „krizė“ ne kartą įvairiais atžvilgiais buvo minima, bet tai nebuvo pagrindas pesimizmui ar nerimui dėl ateities, o tik praktinės veiklos argumentų formulavimui.


Prancūzija minės Žanos d‘Ark 600-ąsias gimimo metines

Žana d‘Ark
Nuotrauka iš libreopinion.com

Šį savaitgalį Prancūzijoje bus paminėta nacionalinės didvyrės Žanos d‘Ark (Joanos Arkietės, Jeanne d’Arc) 600-osios gimimo metinės. Penkioliktame amžiuje gyvenusi iš valstiečių šeimos kilusi Katalikų Bažnyčios šventoji, regėjusi religines vizijas, vadovavo Prancūzijos kariuomenei mūšiuose prieš anglus, bet buvo sudeginta ant laužo. Minėjimo iškilmes atskirai organizuoja Prancūzijos prezidentas Nicolas Sarkozy ir Marine Le Pen vadovaujamas Nacionalinis frontas. Centro dešiniųjų lyderis N. Sarkozy, kuriam balandžio mėnesį rinkimuose teks susirungti su stipria varžove M. Le Pen dėl prezidento posto, Ž. d’Ark gimimo metinių proga ruošiasi kelionei po svarbias didvyrės gyvenimo vietas. Šiandien, penktadienį, jis ketina apsilankyti Ž. d‘Ark gimimo vietoje – Rytų Prancūzijos kalnuose esančiame Domremi kaime ir Vokulere, kur, kaip spėjama, ji buvo apsistojusi vykdama pas karalių Karolį VII. Rytoj, šeštadienį, Nacionalinis frontas, jo vadovė M. Le Pen ir jos tėvas, Nacionalinio fronto įkūrėjas Jean-Marie Le Pen (Žanas-Mari Le Penas) rengia visuotinį mitingą prie Ž. d’Ark statulos Paryžiaus centre.


Perkeičianti apsireiškimo šviesa

Kun. Vytenis Vaškelis

Kas kadaise galėjo pagalvoti, kad Betliejuje gimęs kūdikis (beje, išore niekuo neišsiskiriantis iš kitų daugybės naujagimių) yra šlovingiausias Dievas Sūnus, kurio apsireiškimo šviesos spindėjimo nepajėgi sustabdyti jokia pasaulio tamsa. Nepaisant daugelio susvetimėjimo (Jn 1, 11), Jėzus nenuilstamai į savo Širdies ramybės užutekį kviečia visus geros valios žmones, ir Jo artumoje blėsta net Betliejaus žvaigždė, anuomet taip ryškiai rodžiusi Rytų šalies išminčiams kelią pas Gimusįjį. Jis – aukščiau visų žvaigždžių, nes jos ne iš savęs šviečia, bet savo svarbiausius energijos impulsus gauna iš vienintelio Kūrėjo.


Atgal | Pirmasis puslapis | Redakcija