2012 m. lapkričio 23 d.    
Nr. 44
(2019)

Krikščioniškos minties, kultūros ir visuomenės laikraštis

RUBRIKOS

ARCHYVAI

2001 metai
2002 metai
2003 metai
2004 metai
2005 metai
2006 metai
2007 metai
2008 metai
2009 metai
2010 metai
2011 metai
2012 metai

Kunigo garbei – tualetas…

Julija AMBRASIENĖ,

Kunigo Broniaus Laurinavičiaus paminklo paramos fondo pirmininkė

Skulptoriaus Antano
Kmieliausko paminklas
kun. Broniui Laurinavičiui
atminti Vilniuje, Kalvarijų
ir Žalgirio gatvių sankryžoje

Spalį sostinėje, Kalvarijų ir Žalgirio gatvių sankryžoje, pirmąkart visuomeninio transporto stotelėje, visai greta paminklo, įprasminančio garsaus dvasininko, Bažnyčios ir žmogaus teisių gynėjo kunigo Broniaus Laurinavičiaus bei kitų Laisvės kovotojų, žuvusių ar nukentėjusių nuo sovietinės okupacijos teroro, šviesų atminimą, netikėtai išdygo viešasis miesto tualetas. Man, kaip buvusiai Laisvės kovų dalyvei, daugelį metų besirūpinančiai, kad šioje vietoje atsirastų prasmingas paminklas, toks miesto valdžios akibrokštas buvo tarsi didžiausias spjūvis į veidą! Juk daugiau nei 15 metų beviltiškai varsčiau įvairiausių valdžios įstaigų duris, siekdama įamžinti Bažnyčios ir mūsų tautos kankinio kun. B. Laurinavičiaus atminimą. Tačiau niūrūs ir abejingi valdininkų veidai, jų neigiama reakcija akivaizdžiai rodė, kad man nieko nepavyks pasiekti ir jokio paminklo čia nebus!


Naujojo Seimo pirmasis posėdis: priesaika, valdybos rinkimai...

Pirmajam posėdžiui vadovavo
Vida Marija Čigriejienė,
kalba Seimo pirmininku
pasiūlytas Vydas Gedvilas
Olgos Posaškovos (LRS) nuotrauka

Praėjusį penktadienį, lapkričio 16-ąją, naujasis Seimas susirinko į pirmą posėdį, kuriame išrinkti parlamentarai prisiekė Lietuvos Respublikai. Į Seimą išrinkti 105 vyrai ir 34 moterys. Pirmajam posėdžiui, kol bus išrinktas Seimo pirmininkas, vadovavo vyriausia pagal amžių Seimo narė, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atstovė Vida Marija Čigriejienė, kuriai yra 76 metai.


Sveikatingumo metams – 0 litų

Spaudos konferencijoje (iš kairės):
Juozas Pundzius, Peka Puska, Sigita
Kriaučiūnienė, Juozas Dapšauskas,
Dangutė Mikutienė, Aurelijus Veryga

Lapkričio 19 dieną Seime įvyko įžanginė konferencija į 2013-uosius – Sveikatingumo metus. Tai jau trečioji nevyriausybinių organizacijų inicijuota ir organizuota konferencija, kuria siekiama keisti požiūrį į sveikatos sistemą arba, tiksliau, ją sukurti, nes dabar ji – tik ligų gydymo sistema. Šiais metais konferencija organizuota bendradarbiaujant su Nacionaline sveikatos taryba ir Seimo Sveikatos reikalų komitetu ir vadinosi „2013-ieji – Sveikatingumo metai: ar įmanoma visuotinė sveika gyvensena Lietuvoje?“ Konferencijos pranešimai ir pristatyta Suomijos patirtis parodė, kad tikrai įmanoma didžiosios visuomenės dalies sveika gyvensena, nebent politikai ir sistemos dalyviai piktybiškai nenori permainų ir rezultatų.


Kodėl Lietuvos vaikai vežami vagiliauti į užsienio šalis?

Tauragės rajono meras Pranas
Petrošius ir „Lietuvos Caritas“
projekto „Pagalba nukentėjusiems
nuo prostitucijos ir prekybos
žmonėmis“ vadovė Kristina Mišinienė

Lapkričio 15 dieną Tauragės rajono savivaldybėje vyko ekspertų apskritojo stalo diskusija „Prekyba žmonėmis Tauragės apskrityje: problemos ir iššūkiai“. Daug dėmesio diskusijoje buvo skirta vaikų išnaudojimo atvejams.

„Tauragės rajone situacija yra sudėtinga. Įvairios organizuotos nusikaltėlių gaujos naudojasi aukštu nedarbo lygiu ir socialinėje atskirtyje esančių šeimų padėtimi, veža jaunas mergaites prostitucijai į Pietų šalis, vaikai dažnai yra vežami vagiliauti į Norvegiją, Vokietiją, Daniją. „Caritas“ organizacijai tenka susidurti su tokių nusikaltimų pasekmėmis, padėti nukentėjusiems asmenims ir jų šeimoms. Tik darnus teisėsaugos ir vaiko teisių apsaugos srityje dirbančių institucijų bendradarbiavimas gali padėti užkirsti kelią tokiems nusikaltimams“, – sakė diskusijos moderatorė „Lietuvos Caritas“ projekto „Pagalba nukentėjusiems nuo prostitucijos ir prekybos žmonėmis“ vadovė Kristina Mišinienė.


Atgal | Pirmasis puslapis | Redakcija