2013 m. sausio 11 d.    
Nr. 2
(2026)

Krikščioniškos minties, kultūros ir visuomenės laikraštis

RUBRIKOS

ARCHYVAI

2001 metai
2002 metai
2003 metai
2004 metai
2005 metai
2006 metai
2007 metai
2008 metai
2009 metai
2010 metai
2011 metai
2012 metai

Bendruomenėse

Buvusioje mokykloje įsikūrė kelios įstaigos   

Lina Kovalevskienė

Buvusiame mokyklos pastate
įsikūrė kelios įstaigos

RIMŠĖ. Spalio 11 dieną miestelyje buvo tikras sujudimas. Žmonės skubėjo į dabar patį gražiausią, iš tolo šviečiantį buvusios mokyklos pastatą. Nors mokykla uždaryta prieš ketverius metus, tačiau pastatas nebuvo paliktas likimo valiai. Po renovacijos jis atgimė naujam gyvenimui. Čia persikėlė svarbiausios įstaigos, rinksis bendruomenė, vyks svarbiausi miestelio renginiai ir šventės.

Simbolinę atidarymo juostelę perkirpo rajono meras Bronis Ropė, Rimšės seniūnė Tatjana Jarutienė ir statybos darbus atlikusios UAB „Visagino tiekimas ir statyba“ vadovas Viktoras Abaškinas. Pastatą pašventino ir ilgo gyvavimo jam linkėjo klebonas kun. Vygintas Čiurinskas. Visi buvo pakviesti apžiūrėti naujas patalpas. Jos labai šiuolaikiškos, šviesios ir erdvios. Ne kiekviena miesto įstaiga gali tokiomis pasigirti.

Šventė vyko kaimo seklyčios salėje, kuri buvo pilnutėlė puikiai nusiteikusių gyventojų ir svečių.

Renginį eilėmis pradėjo ir vedė laisvalaikio organizatorė Elžbieta Rubinienė. Pirmiausia baigtais darbais pasidžiaugė seniūnė, projekto vadovė T. Jarutienė. Tai ji rūpinuosi viskuo, kas čia buvo daroma ir, kaip pati sakė, tapo beveik statybininke. Įgyvendinant 1,3 mln. Lt vertės projektą „Rimšės buvusios mokyklos pastato pritaikymas bendruomenės poreikiams ir aplinkos bei viešųjų erdvių sutvarkymas“ buvo atlikta senojo mokyklos pastato išorės ir vidaus rekonstrukcija, sutvarkyta aplinka. Šalia įrengtos automobilių stovėjimo, vaikų žaidimų ir sporto aikštelės, nutiesti pėsčiųjų takai, sutvarkytas ir išasfaltuotas privažiavimas, įrengtas šaligatvis, apšvietimas, vandentiekio ir nuotekų tinklas. Pagrindinis projekto tikslas – pagerinti kaimo viešąją infrastruktūrą ir ją pritaikyti bendruomenės poreikiams.

Į renovuotą mokyklos pastatą iš atskirų vietų persikelia seniūnijos administracija, biblioteka, kaimo seklyčia, paštas, medicinos punktas, patalpomis naudosis miestelio bendruomenė. Tai leis žymiai sumažinti šildymo ir eksploatacijos išlaidas, o gyventojai vienoje vietoje gaus visas jiems reikalingas paslaugas ir galės praleisti laisvalaikį.

Pastatas pritaikytas neįgaliesiems, prie įėjimo netgi įrengtas liftas. Seniūnė T. Jarutienė dėkojo savivaldybei, statybininkams, bendruomenės nariams bei dovanojo šiai progai išleistus kalendorius ir nuotraukas su pastato vaizdu, įteikė Padėkos raštus.

„Šis pastatas – istorinis. Kiek jo atminty žmonių likimų, kiek sutikta vaikų, kiek į pasaulį išlydėta abiturientų... Šiandien mes žvelgiame į ateitį ir todėl kuriame šiuolaikišką gyvenvietę ir žmonių patogumui pritaikytą aplinką“, – sveikindamas Rimšės gyventojus sakė rajono meras Bronis Ropė ir kvietė netikėti kalbomis apie išmirsiančius kaimus. Rajono vadovas kalbėjo, kad šie metai Ignalinai – derliaus ėmimo laikas. Šis objektas jau 23-iasis, kitąmet bus dar apie 30. Labai svarbu, kad ne tik miestuose, bet ir visose rajono seniūnijose įgyvendinami svarbūs infrastruktūros bei gyvenimo kokybės gerinimo projektai. Meras įteikė Padėkos raštus ir dovanas seniūnei bei statybos darbų vadovui.

Rimšės ūkininkus ir kolegas kultūros darbuotojus sveikino savivaldybės tarybos narė, Lietuvos ūkininkų sąjungos Ignalinos skyriaus pirmininkė, laisvalaikio organizatorė iš Šiūlėnų Marijona Lukoševičienė bei čia mokytoja dirbusi savivaldybės tarybos narė Leta Kalinauskaitė.

Nors mokykloje jau seniai nutilo vaikų šurmulys ir mokytojų žingsniai, tačiau mokytojai šiame miestelyje labai gerbiami. Kasmet spalio 5-ąją visi jie pasveikinami ir aplankomi namuose. Šiemet tai padaryta kiek vėliau. Rimšės mokykloje dirbę mokytojai ir buvusi direktorė Danutė Abaravičienė pakviesti į sceną. Meras B. Ropė jiems įteikė po gėlę, o salėje tikra to žodžio prasme griaudėjo plojimai. Taip žmonės išreiškė savo meilę ir dėkingumą mokytojams – Rimšės šviesuoliams. D. Abaravičienė seniūnei perdavė simbolinį buvusios mokyklos raktą – „daug mačiusį, daug girdėjusį“, aprašinėtą abiturientų palinkėjimais. Pastebėta, kad atnaujintas pastatas dar ilgai bus vadinamas mokykla. Visi taip ir sakys: „einu į mokyklą...“

Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Regina Lisauskienė sakė, kad jeigu prieš dešimt metų mokykla būtų taip atrodžiusi, gal ji ir nebūtų taip greitai ištuštėjusi, bet tuomet nebuvo tokių galimybių. Svarbiausia, kad šis pastatas būtų gyvas, kad žmonės ateitų ne tik su rūpesčiais, bet ir pasidžiaugti.

Į šventę susirinkusius linksmino Dūkšto dainininkai Vytautas Kazėnas ir Dangutė Urbonienė. Žmonių širdis gražiausiais jausmais užliejo nuoširdžios, jaudinančios ir prasmingos jų dainos. Vėliau koncertavo Rimšės ansamblis „Senberniai“. Atsirado ir pašokti panorusių.

Naujam gyvenimui atgimusia mokykla pasidžiaugė Rimšėje gyvenantis savivaldybės tarybos narys Vytautas Sakalauskas. Jis šiltai, su pašmaikštavimais pasakojo apie mokyklą, kurioje ir pačiam teko mokytojauti, paminėjo aktyviausius bendruomenės narius ir kaimui linkėjo būti linksmam ir ilgai gyvuoti. V. Sakalauskas perfrazavo Vytauto Šiškausko dainos žodžius ir Dūkšto atlikėjai, salei pritariant, uždainavo: „Vėlei linksmas Rimšės kaimas, /vėlei mokame dainuot./Ir susirenka kaimynai/Šioje salėj vakarot...“

Ignalinos rajonas

 

Atgal | Pirmasis puslapis | Redakcija