Atnaujintas 2004 lapkričio 17 d.
Nr.86
(1289)

Krikščioniškos minties, kultūros ir visuomenės laikraštis

RUBRIKOS

ARCHYVAI

2001 metai
2002 metai
2003 metai
2004 metai

Eksponuojamas garsiausias šv. Kazimiero atvaizdas

Taikomosios dailės muziejuje
visuomenei pristatytas Florencijos
dailininko Karlo Dolčio XVII amžiaus
paveikslas „Šventasis Kazimieras“
Tomo Černiševo (ELTA) nuotrauka

Taikomosios dailės muziejuje veikiančios sakralinės dailės ekspozicijos traukos centru tapo italų dailininko Karlo Dolčio XVII a. paveikslas „Šventasis Kazimieras“ iš garsiosios Piti rūmų galerijos Florencijoje.

Lapkričio 10 dieną vieno paveikslo parodą atidarė šią ekspoziciją globojantis Vyriausybės vadovas Algirdas Brazauskas, Kauno arkivyskupas metropolitas Sigitas Tamkevičius, Lietuvos dailės muziejaus direktorius Romualdas Budrys, Italijos ambasados ir Italų kultūros instituto Vilniuje vadovai, didelis būrys dvasininkų, muziejininkų, pirmųjų parodos lankytojų.


Kryždirbių kūrybinė stovykla

Kazimieras DOBKEVIČIUS

Kryžių drožėjai, liaudies meistrai:
iš kairės - Algirdas Šalkauskas,
Rimantas Zinkevičius,
Evaldas Rimkus ir menotyrininkė,
Lietuvos liaudies
kultūros centro vyresnioji
specialistė Alė Počiulpaitė

Kiekvienos tautos ir valstybės gyvenime yra vertybių, kurios niekada nesensta. Bėgant laikui, jos įgyja vis didesnę reikšmę ir prasmę. Prie tokių neįkainojamos vertės objektų priklauso ir Lietuvos kryžiai, ypač meniniai, kaltiniai, mediniai paminklai. Dėl įvairių priežasčių jų šiandieninėje Lietuvoje gerokai sumažėję, tačiau neišnykę.


Poezijos rudens šventė

V.Šlaito premija įteikta
poetės Reginos Pakėnienės
vyrui Vytautui Pakėnui

Šiais metais, kaip teigė Ukmergės literatai, jų susitikimas surengtas šiek tiek pavėluotai. Galbūt neatsitiktinai „Sugrįžimai“ vyko prieš pat Vėlines, o uždegtose žvakelėse ir margaspalviuose rudeniniuose lapuose skleidėsi poezijos grožis. Susirinkusiųjų sielos stygas virpino vaikų muzikos mokyklos mokytojo altininko T.Strimaičio muzika. Literatų klubo pirmininkas K.Klevinskas apdovanojo visus Rytų Lietuvos kultūrinės veiklos centro VIII konkurso dalyvius. Ukmergės rajono savivaldybės Kultūros skyriaus vedėjas J.Zareckas pasidžiaugė atgimusia rajono literatūrine V.Šlaito premija, kuri rajono savivaldybės atstovų ir literatų bendru pritarimu po mirties paskirta knygelės „Paslėpsiu tave nuo pasaulio“ autorei Reginai Pakėnienei.


„Tu žaidei su savimi, nors kvepėjai dangumi“

Poetas ir gitaristas
Edmundas Janušaitis

Rudeniškai spalvingai pasipuošusią spalio 22-ąją Maironio lietuvių literatūros muziejaus svetainėje ant fortepijono ramiai plevenant aukštos žvakės liepsnelei, literatūrologė Eugenija Vaitkevičiūtė, taip pat ramiai ir kartu žaismingai pradėjusi poeto ir gitaristo Edmundo Janušaičio jubiliejinį kūrybos vakarą, profesionaliai pristatė ir įvertino jo eilėraščių rinktinę „Ekvinokcija“.

„Yra du kūrybos pradai – kuriantis ir destruktyvus, – sakė E.Vaitkevičiūtė. – Jei abu šie pradai sutrinka, sutrinka ir pasaulio harmonija. Kartais per anksti išeikvojęs save, kūrėjas jau negali giedru žvilgsniu pažvelgti į žolę, medį, debesis, juolab žmogaus sielą.“


Lietuvio fotografijos iš Danijos

Fotomenininkas
Aleksandras Šiekštelė

Nieko nebestebina, kad tautiečiai išvyksta uždarbiauti į užsienį. Svarbu, kad jie ten nepadarytų tokių darbų, kurie darytų gėdą giminėms, artimiesiems ar visai Lietuvai. Kad jų talentai, gabumai ir toliau ten būtų vystomi, kad apie jų darbus sužinotų visa gimtoji šalis.

Vienas tokių yra fotomenininkas Aleksandras Šiekštelė. Į Daniją jis išvyko prieš septynerius metus. Iš meninės fotografijos kaip ir Lietuvoje, taip ir svetimoje šalyje nepragyvensi.Įsidarbino spaustuvėje. Bet fotoaparato neužmetė. Gyvena legendomis ir įvairiausiais pasakojimais apipintame viename sostinės rajonų, pavadintų Kristianijos vardu. Fotomenininkui šis rajonas daug kuo panašus į Vilniaus Užupį. Tačiau čia, jo akimis, daugiau sumaišties: prekiaujama narkotikais, vietinės pramonės gaminiais ir dar daug kuo.


Ekspozicijoje – kryždirbystė

Paroda „Kryždirbystė Panevėžio rajone“, kuri veikia Aukštaitijos sostinės kraštotyros muziejuje, - profesionalų darbas. Salės kertėje įrengtas senojo dievdirbio kampelis. Ant staliuko – jo darbo įrankiai. Grindų lopinėlyje daugybė medžio drožlių. Įspūdis toks, tarsi čia ką tik darbavosi meistras.

Rengiant parodą, išradingumo netrūko dizainerei ir dailininkui. Kaip pridera, senienas atnaujino medžio ir metalo restauratoriai. Užtat yra į ką žiūrėti.

Atgal | Pirmasis puslapis | Redakcija