Atnaujintas 2009 m. sausio 14 d.
Nr. 4
(1696)

Krikščioniškos minties, kultūros ir visuomenės laikraštis

Svetainė įkurta
2001 m. spalio 3 d.

RUBRIKOS

XXI Amžius


PRIEDAI

Abipus Nemuno

Kristus ir pasaulis

žvilgsniai

pro vita

Sidabrinė gija

Horizontai

Atodangos


ARCHYVAI

2001 metai
2002 metai
2003 metai
2004 metai
2005 metai
2006 metai
2007 metai
2008 metai
2009 metai


PRIEŠPASKUTINIS NUMERIS

XXI Amžius


REKLAMA LAIKRAŠTYJE

Reklamos kaina - tik 1,00 Lt + PVM

Pageidaujančius prašome kreiptis į Redakciją


 

Šiame numeryje:

Karo nusikaltimas
ir šimtmečio pergalė

Sausio 15-osios
sukilimas Klaipėdoje

Popiežius Benediktas XVI: pasaulio ateitį apspręs moralė

Mindaugas BUIKA

Per naujametinį susitikimą
su diplomatais popiežius
Benediktas XVI sveikinasi
su Izraelio ambasadoriumi
Mordechajumi Leviu

Moralinio ir materialinio skurdo sąsajos

Įvertinti sudėtingą tarptautinę padėtį popiežius Benediktas XVI Naujųjų metų pradžioje susitiko su užsienio šalių diplomatais akredituotais prie Šventojo Sosto. Jis kartu priėmė ir ambasadorių naujametinius sveikinimus, kuriuos savo įžanginėje kalboje perdavė diplomatinio korpuso dekanas, Honduro ambasadorius Alechandras Valjadarezas Lansa. Sausio 8 dieną vykusiame susitikime dalyvavo ir Lietuvos naujasis ambasadorius prie Šventojo Sosto Vytautas Ališauskas.


Bažnyčiai rūpi nacionalinės politikos klausimai

Mindaugas BUIKA

Liuksemburgo didysis kunigaikštis
Henris su žmona Marija Tereza
prieštaravo šalies parlamente
priimtam eutanazijos įstatymui

Vertinta migrantų integracija Švedijoje

Kadangi Vatikanas palaiko diplomatinius santykius su didžiąja dauguma pasaulio valstybių, tai besikeičiant ambasadoriams popiežiui Benediktui XVI tenka gana dažnai su jais susitikti, kartu išsakant padėties jų atstovaujamose šalyse vertinimus ypač Šventąjį Sostą ir Katalikų Bažnyčią rūpimais klausimais. Gruodžio 18 dieną priimant skiriamuosius raštus iš grupės naujųjų ambasadorių, Švedijos atstovei Perols Ulai Brgitai Gudmundson perduotose pastabose Šventasis tėvas nurodė, kad liuteronų daugumos šalyse gausėja katalikų bendruomenės. Tam įtakos turi migracija. Ypač jis pasidžiaugė, kad Švedija svetingai priėmė tūkstančius krikščionių iš Irako, kurie priversti pasitraukti dėl stiprėjančios diskriminacijos.


Europos kultūros sostinė – kultūros provincijos sostinė?

Tomas BAKUČIONIS

Liaudies išmintis sako – geriau vienąkart pamatyti, negu dešimtkart išgirsti. Dar gerokai prieš Kalėdų šventes virė diskusijos apie būsimuosius „Vilnius – Europos kultūros sostinė“ (VEKS) renginius ir ypač apie tris milijonus litų atsiėjusį naujametinį Gerto Hofo šviesų spektaklį. Nesu masinių renginių entuziastas, bet pasiryžau renginį savo akimis  pamatyti, prieš tai nubraukdamas visas galimas išankstines nuomones. Taigi ėjau, tikėdamasis pamatyti išties kūrybingą šiuolaikinių technologijų panaudojimą ir įspūdingą šviesos spektaklį. Ir ką gi, stebint „garsiausio pasaulyje šviesų režisieriaus“ G. Hofo šviesų spektaklį Katedros aikštėje, užuot patyrus lauktus įspūdžius, smegeninė nevalingai dėliojo aritmetinius veiksmus, skaičiuojant prožektorius ant Arkikatedros stogo ir trijų milijonų sąmatą. Vieną aiškiai supratau, kad renginio sąnaudos nepateisino lūkesčių – neišradingi  pirotechniniai triukai, o keliasdešimt prožektorių ant Arkikatedros stogo ir neoniniai šviestuvai ant varpinės karnizų, vargu ar tai tas technologiškai pažangiausias ir kūrybiškiausias sprendimas, kuriuo galima buvo nušviesti Lietuvos tūkstantmečio istoriją ir kuris turėtų atsieiti tuos tris milijonus.


Sausio 13-oji ir dabartis

Paminėjome skaudžias Sausio 13-osios metines, prisiminėme byrančios imperijos agresijos pamokas ir pagerbėme agresijos aukas. Tai buvo Lietuvai skaudūs įvykiai: teko ginti ir beatsikuriančios respublikos valstybinius pastatus, ir tautos atgimimo pagimdytą spaudą, ir pačią nepriklausomybę. Priešas savo karine technika ir kitais pajėgumais buvo keliskart galingesnis už mus, bet mes tada nepriklausomybę apgynėme.

 
Atgal | Pirmasis puslapis | Redakcija