Atnaujintas 2005 birželio 23 d.
Nr.49
(1350)

Krikščioniškos minties, kultūros ir visuomenės laikraštis

RUBRIKOS

ARCHYVAI

2001 metai
2002 metai
2003 metai
2004 metai
2005 metai

Dainų šventės 75-mečiui

Paminklą kanklininkui P.Puskunigiui
šventina kun. Žydrūnas Kulpys

Šakiuose tris dienas vyko dainų ir šokių šventė „Juozo Lingio jovarų išsūpuoti“, skirta pirmosios zanavykų dainų šventės 75-mečiui paminėti. Scenoje po atviru dangumi atgijo komedijos „Amerika pirtyje“ herojai. Tai bendras Kalvarijos „Titnago“, Tautkaičių klojimo teatro, Kazlų Rūdos, Griškabūdžio ir Zanavykų teatrų kūrybinis darbas. Renginio dalyviai galėjo apsilankyti teatralizuotuose dvylikos seniūnijų kiemeliuose, kur buvo vaišinama kaimiška duona, sūriu ir gira, kriūkiečiai siūlė keptų žiobrių, Plokščių moterys „vabaliene“ vaišino. Po iškilmingų šventės dalyvių eitynių miesto gatvėmis, skambant pučiamųjų orkestro „Kybartai“ maršui, J.Lingio parke skambėjo lietuvių liaudies dainos, sukosi šokėjų poros. Dainų šventėje dalyvavo apie pusantro tūkstančio saviveiklininkų ne tik iš Šakių, kaimyninių Marijampolės, Vilkaviškio rajonų, bet ir iš Radviliškio, Kaišiadorių, Kauno ir Vilniaus.

Liaudies kultūros centro direktorius Juozas Mikutavičius džiaugėsi, kad zanavykai paminėjo dainų ir šokių šventės 75-metį, sakydamas, kad nėra geresnio būdo paliudyti savo tautinę tapatybę, kaip per dainą ir šokį.

Ta pačia proga Katiliuose buvo atidengtas paminklinis akmuo kanklininkui Pranui Puskunigiui atminti. Paminklą pašventino Griškabūdžio klebonas kun. Žydrūnas Kulpys. Buvusioje kanklių tėvo tėviškėje skambėjo Patašinės, Šakių ir Marijampolės kanklininkų skambinamos jo sukurtos melodijos.

R.B.

Vido VENSLOVAIČIO nuotrauka

 

Atgal | Pirmasis puslapis | Redakcija