Atnaujintas 2006 sausio 25 d.
Nr.7
(1407)

Krikščioniškos minties, kultūros ir visuomenės laikraštis

Svetainė įkurta
2001 m. spalio 3 d.

RUBRIKOS

XXI Amžius


PRIEDAI

Abipus Nemuno

Kristus ir pasaulis

žvilgsniai

pro vita

Sidabrinė gija

Horizontai

Atodangos


ARCHYVAI

2001 metai
2002 metai
2003 metai
2004 metai
2005 metai
2006 metai


PRIEŠPASKUTINIS NUMERIS

XXI Amžius


REKLAMA LAIKRAŠTYJE

Reklamos kaina - tik 1,00 Lt + PVM

Pageidaujančius prašome kreiptis į Redakciją

Šiame numeryje:

Laisvės gynimas

Buvę deputatai
paminėjo Sausio
įvykius

Kam Lietuvoje
gyventi (gera)…?

Be agurkų
ministerijos niekaip
neišsiversime

Gyvulėlių ūkyje,
arba Nesibaigianti
antiutopija

Kas išdavė Lietuvos
gydytojus
ir medicinos
darbuotojus?

Airijos ekumenizmas kelyje į viltingą ateitį

Mindaugas BUIKA

Airių tautos apaštalas šv. Patrikas
(387-461)

Vyraujanti katalikybė iššūkių akivaizdoje

Šių metų Maldos už krikščionių savaitės (sausio 18-25 d.) pirminę medžiagą parengus Airijos ekumeninei grupei, tarptautinėje žiniasklaidoje buvo plačiai aptariama šios vienos religingiausių Europos šalių konfesinė sandara ir tarpdenominacinis bendradarbiavimas, atsižvelgiant į istorines ir politines aplinkybes. Ekumeniniams santykiams Airijoje įtaką daro tai, kad ši šalis 1921 metais buvo padalyta į dvi jurisdikcijas – nepriklausomą tapusią Airijos Respubliką (4 mln. gyventojų, kurių 90 proc. – katalikai ir 8 proc. – protestantai) ir Jungtinės Karalystės sudėtyje likusią Šiaurės Airiją (1,5 mln. gyventojų, kurių 55 proc. – protestantai ir 45 proc. - katalikai).


Kur saulė ta pati, žmonės ir bitės

Justinas ADOMAITIS

Irena Gasperavičiūtė
su dukterėčia Neringa

„Esu lietuvaitė“, - tvirtai sako šešiametė Neringutė, šį rudenį eisianti į Punsko lietuvių mokyklos pirmąją klasę. Ir mergaitės žodžiai ne šiaip ištarti: ji jau žino Lietuvos ir lietuvio prasmę, myli tėvų žemę, neslepia savo tegu ir vaikiškų politinių nuostatų. Punsko lietuvių kultūros centre vykusiuose Vasario 16-osios minėjimuose Neringai ranką spaudė ir Lietuvos prezidentas Valdas Adamkus, ir Atkuriamojo Seimo pirmininkas, europarlamentaras Vytautas Landsbergis. O tikroji mergaitės bičiulė, įsitikinimų ugdytoja – jos teta Irena Gasperavičiūtė, kurios meilės užtenka ir gimtųjų namų židiniui, ir Punsko krašto, ir Lenkijos lietuvių bendruomenei. Lieka ir bitėms, kurios lietuviui – darbštumo, pareigingumo ir demokratinio šeimos (valstybės) tvarkymo pavyzdys.


Paduodami rankas suartiname tautas

Kazimieras Dobkevičius

Ilgai lauktos knygos „Paduodami
rankas suartiname tautas „autoriai
(iš kairės) lenkų žurnalistas Jacekas
Janas Komaras ir lietuvis žurnalistas
Algimantas Degutis pasakoja
knygos atsiradimo aplinkybes

Tokiu pavadinimu Kaune, Įgulos karininkų ramovėje, sausio 19 dieną buvo pristatyta ilgai laukta knyga, kurią parašė du žurnalistai – lietuvis Algimantas Degutis ir lenkas Jacekas Janas Komaras. Tai dokumentinis straipsnių rinkinys apie sunkų kelią, kurį turėjo nueiti Lietuvos vietinės rinktinės (VR) ir Lenkijos armijos krajovos (AK) kariai, kol rado logišką ir teisingą sprendimą susitaikyti.

Knygos pristatyme Kaune dalyvavo jos autoriai: A.Degutis, J.J.Komaras, buvęs ilgametis Lietuvos lenkų sąjungos pirmininkas Janas Sienkievičius, Lietuvos lenkų mokslininkų draugijos pirmininkas, Balstogės universiteto profesorius, habil. dr. Jaroslavas Volkonovskis.


Šaltis užšaldė valdžios gebėjimą tvarkytis ekstremaliais atvejais

Lietuvoje laikosi šalčiai

Jau visa savaitė, kai Lietuvą užklupo šalčiai. Naktimis Švenčionyse ir Pabradėje termometro stulpelis nukrito net iki -30oC, jau kelios dienos daugelyje mokyklų nevyksta pamokos, stringa visuomeninis transportas. Kai kur sugenda elektros linijos.

O štai Telšiuose gyvenamųjų namų vidaus sistemų gedimai – sprogstantys radiatoriai ir trūkstantys šildymo stovai – lėmė šilumos tiekimo sustabdymą iš pradžių net 70 proc. gyventojų, o vėliau, nepavykus remonto darbams, 40-iai miesto daugiabučių namų. Avarija Telšių šilumos trasoje įvyko penktadienį. Gyventojai kaltina šilumą tiekiančios įmonės atstovus laiku namuose iš šilumos sistemų neišleidus vandens. Dėl to sušalę sprogo radiatoriai.


Gydymas muzika

Džiuljeta KULVIETIENĖ

Knygos „Mocarto muzikos poveikis“
autorius Donas Kempbelas
Ričardo Šaknio nuotrauka

Lietuvoje viešėjo Donas Kempbelas (Don Campbell) iš JAV, knygos „Mocarto muzikos poveikis“ autorius. Kauno Maironio lietuvių literatūros muziejuje vykusiame vakare kompozitorius, rašytojas ir gydytojas kalbėjo ne vien apie Mocartą ir muziką, kaip meno rūšį, bet ir pasakojo apie gydomąją muzikos terapiją, kuri vis plačiau taikoma JAV. Lietuvoje ji vertinama tik pavienių specialistų.


Kunigo „Metareligija“ Kėdainių bibliotekoje

Kun. Skaidriaus Kandratavičiaus
poeziją skaito Vitolis Laumakys,
Vida Čerenkova, Zita Civilkaitė
ir Zita Karnaušenkova

Kėdainių Mikalojaus Daukšos viešosios bibliotekos renginių salė buvo sausakimša. Čia vyko naujojo Kėdainių rajono Paberžės ir Surviliškio parapijų klebono kun. Skaidriaus Kandratavičiaus eilėraščių knygos „Metareligija“ pristatymas. Kunigas Kėdainių rajono visuomenei tapo žinomas tik prieš kelis mėnesius, todėl jo pasveikinti susirinko ir bibliotekos skaitytojai, ir parapijiečiai, ir mokytojai bei kraštiečiai poetai.


Naujas Karinių oro pajėgų vadas

Naujasis Karinių oro pajėgų
vadas pulkininkas Artūras Leita
(antras iš kairės) su artimaisiais
Zenono ŠIAUČIULIO nuotrauka

Sausio 20 dieną Kaune, Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčioje, vyko naujojo Karinių oro pajėgų (KOP) vado pulkininko Artūro Leitos, laikinai ėjusio Karinių oro pajėgų vado pareigas, inauguracijos ceremonija. Ketvirtojo Karinių oro pajėgų vado inauguracijos ceremonijoje dalyvavo krašto apsaugos ministras Gediminas Kirkilas, Kariuomenės vadas generolas majoras Valdas Tutkus, KOP kapelionas kun. Virginijus Veilentas, Lietuvos kariuomenės rūšių, pajėgų ir junginių vadai, kiti svečiai, naujojo vado artimieji.

 
Atgal | Pirmasis puslapis | Redakcija