Atnaujintas 2006 balandžio 26 d.
Nr.31
(1431)

Krikščioniškos minties, kultūros ir visuomenės laikraštis

RUBRIKOS

ARCHYVAI

2001 metai
2002 metai
2003 metai
2004 metai
2005 metai
2006 metai

Kas laukia Italijos?

Romanas Prodis su vaikaite Chiara

Atrodo, jog, nepaisant, kad ir kaip pasibaigs porinkiminė karštinė Italijoje, kai premjeras Silvijus Berluskonis pareikalavo paskaičiuoti tūkstančius ginčijamų biuletenių, tikriausiai naująją šalies Vyriausybę sudarys amžinasis S.Berluskonio priešininkas, kairiųjų koalicijos „Vienybė“, arba „Alyvmedis“, lyderis, buvęs Europos Komisijos pirmininkas Romanas Prodis. Tai, atrodo, supranta ir S.Berluskonis, prieš Velykas pasiūlęs kitų šalių, pirmiausia Vokietijos, pavyzdžiu sudaryti plačios koalicijos vyriausybę.


Velykinė teroristų „dovanėlė“

Po teroristinio akto Tel Avive
AFP nuotrauka

Tuo metu, kai naujasis Palestinos savivaldos parlamentas, kuriame dominuoja „Hamas“ teroristinės organizacijos atstovai, turėjo rinktis į savo posėdį, Tel Avivo autobusų stotyje antrąją Velykų dieną nuaidėjo galingas sprogimas. Žuvo mažiausiai septyni žmonės, apie 50 sužeistų. Daugelis jų – sunkiai. Tarp žuvusiųjų ir palestinietis savižudis teroristas. Sprogimo momentas pasirinktas neatsitiktinai, nes jis įvyko pietų pertraukos metu, kai Tel Avivo autobusų stoties valgykloje būna ypač daug žmonių. Atsakomybę už šį teroristinį aktą prisiėmė „Islamo džihado“ ir „Al Alksos kankinių brigados“ vadovybė.


Bagdado mazgas

Petras KATINAS

Tarptautinės grupės, tyrinėjančios įvairių politinių ir ginkluotų konfliktų priežastis bei jų sustabdymo problemas, ekspertai neslepia savo susirūpinimo dėl vis blogėjančios padėties Irake. Iš tiesų paskutiniuosius du mėnesius karinė ir politinė padėtis Irake tolydžio blogėja. Tarptautinės grupės ekspertai nuogąstauja, kad radikalių grupuočių siautėjimas Irake gali susprogdinti visą regioną. Irakas sparčiai virsta savotišku radikalų bandymų poligonu. O radikaliosios grupuotės ir jėgos siekia su teroro ir kraujo upių pagalba užgrobti ar pasidalyti valdžią.


Žuvusieji už tėvynę – nemiršta

Pirmajam Čečėnijos prezidentui atminti

Pirmasis Čečėnijos Respublikos
prezidentas Džocharas Dudajevas

Prieš dešimt metų, 1996 m. balandžio 21-ąją, žuvo pirmasis Čečėnijos Respublikos prezidentas Džocharas Dudajevas. Kaip tik tos dienos vakarą, apie 20 valandą, Rusijos spectarnybos įvykdė teroristinį aktą prieš Čečėnijos prezidentą. Pasikėsinimo metu buvo pavartotos palydovinio taikymo sistemos, aviacija, specialiosios raketos, kurios pagal palydovinio telefono signalą ir nusitaikė į prezidentą. Net ir sužeistas mirtinai į galvą, prieš mirtį atgavęs sąmonę, Dž.Dudajevas suspėjo įsakyti: „Pradėto reikalo nemesti, vykdyti iki pabaigos“. Kartu su prezidentu žuvo dar du aukšti Čečėnijos pareigūnai.


 
Atgal | Pirmasis puslapis | Redakcija