Atnaujintas 2005 gruodžio 9 d.
Nr.93
(1394)

Krikščioniškos minties, kultūros ir visuomenės laikraštis

RUBRIKOS

ARCHYVAI

2001 metai
2002 metai
2003 metai
2004 metai
2005 metai

Demokratijos užuomazgų pakasynos

Petras KATINAS

Pasaulio žiniasklaida nepaliauja komentuoti Rusijos prezidento V.Putino neseniai įvykdytos didžiausios pertvarkos Kremliuje. Iš tiesų padaryti dideli pakeitimai prezidento administracijoje ir vyriausybėje. Pirmuoju vicepremjeru paskirtas buvęs V.Putino administracijos vadovas Dmitrijus Medvedevas, o vicepremjeru, paliekant jį ir gynybos ministru, – Sergejus Ivanovas. Visi politikos specialistai teigia, kad D.Medvedevas netrukus po Naujųjų metų taps Rusijos premjeru, o dabartinio, vadinamo „beveidžiu“, premjero Michailo Fradkovo dienos suskaičiuotos. Yra ir kitų svarbių pakeitimų.


Rusija Čečėnijoje kariauja 11 metų

Rusija, pamynusi žmoniškumą, Bažnyčios mokymą, žmogaus teises, moralę, nuo 1994 m. gruodžio 11 d. kariauja nepriklausomoje Čečėnijos Respublikos Ičkerijoje. Per tą laiką išžudyta apie 250 tūkst. čečėnų, tarp jų apie 42 tūkst. vaikų, sunaikinta pramonė ir apie 80 proc. gyvenamojo fondo, valstybei padaryta žalos maždaug už 300 milijardų JAV dolerių. Vykdydami prezidentų B.Jelcino ir V.Putino genocidinę politiką, Čečėnijoje žuvo apie 40 tūkst. Rusijos karių.


Popiežių aplankė palestiniečių prezidentas

Palestiniečių prezidentas Mahmudas
Abasas aplankė popiežių Benediktą XVI
ir pakvietė pasekti savo pirmtakų
pėdomis – apsilankyti Šventojoje Žemėje
EPA-ELTA nuotrauka

Popiežius Benediktas XVI gruodžio 6 dieną audiencijoje priėmė palestiniečių prezidentą Mahmudą Abasą kartu su keliais Palestinos valdžios atstovais. Po audiencijos paskelbtame oficialiame Vatikano spaudos tarnybos pranešime teigiama, kad nuoširdaus pokalbio metu buvo apžvelgta padėtis Artimuosiuose Rytuose, ypatingą dėmesį skiriant būtinumui į taikos procesą įtraukti visus palestiniečių visuomenės sluoksnius. Taip pat buvo kalbama apie Palestinos katalikų sunkumus ir apie jų indėlį į visuomenės gyvenimą. Po susitikimo su Popiežiumi, palestiniečių prezidentas susitiko su Vatikano valstybės sekretoriumi kardinolu Andželu Sodanu.

Atgal | Pirmasis puslapis | Redakcija