Atnaujintas 2007 gegužės 23 d.
Nr.39
(1536)

Krikščioniškos minties, kultūros ir visuomenės laikraštis

Svetainė įkurta
2001 m. spalio 3 d.

RUBRIKOS

XXI Amžius


PRIEDAI

Abipus Nemuno

Kristus ir pasaulis

žvilgsniai

pro vita

Sidabrinė gija

Horizontai

Atodangos


ARCHYVAI

2001 metai
2002 metai
2003 metai
2004 metai
2005 metai
2006 metai
2007 metai


PRIEŠPASKUTINIS NUMERIS

XXI Amžius


REKLAMA LAIKRAŠTYJE

Reklamos kaina - tik 1,00 Lt + PVM

Pageidaujančius prašome kreiptis į Redakciją


 

Šiame numeryje:

Gražūs žvilgsniai
Lietuvos ateičiai

„Save atpratinti
norėjau nuo
švelnumo…“

Vizijomis
besiskverbiąs į Visatą

Talka Vaižganto
tėviškėje

Gimnazijos sukaktis

Popiežius pabrėžia kovos su narkomanija ir alkoholizmu dvasinius pagrindus

Mindaugas BUIKA

Šventasis Tėvas, lankydamasis
Brazilijoje, gegužės 12 dieną užsuko
į „Vilties šeimą“ Garantingetoje

Vilties bendruomenė gyvena Evangelija

Popiežiui Benediktui XVI neseniai lankantis Brazilijoje vienu iš emocingiausių įvykių tapo jo susitikimas su vadinamosios Vilties bendruomenės nariais, kurie, padedami dvasininkų ir kitų sričių profesionalų, stengiasi išsivaduoti iš stiprios alkoholio ir narkotikų priklausomybės. Griežtai pasmerkęs narkotikų platintojus, kurių laukia sunki atsakomybė Dievo akivaizdoje, Šventasis Tėvas pakvietė iš minėtos priklausomybės išsivaduojančius vaikinus ir merginas tapti vilties skelbėjais kitiems, tapusiems žalingų įpročių aukomis.


Ar Lietuvoje dažnai pažeidžiamos žmogaus teisės?

Gintaras VISOCKAS

Žmogaus teisių stebėjimo
instituto vadovybės surengtoje
spaudos konferencijoje
buvo pateikta informacijos,
kokios demokratinės normos
buvo labiausiai pažeidžiamos
mūsų šalyje 2006 metais.
Iš kairės: tyrimų vadovė
Jolanta Samuolytė, direktorius
Henrikas Mickevičius, valdybos
pirmininkas Kęstutis Čilinskas
ir valdybos narys Dainius Pūras
Autoriaus nuotrauka

Rusija nėra demokratinė šalis. Ten nuolat, kryptingai, grubiai pažeidžiamos pagrindinės žmogaus teisės. Su šia tiesa, regis, sutinkame be išlygų ne tik mes, lietuviai, bet ir mūsų partneriai iš NATO ir Europos Sąjungos. Tačiau noriai ir su pasimėgavimu kritikuodami Vladimiro Putino valdymo metodus, neužmirškime bent retsykiais pažvelgti ir į savo valstybę. Lietuvoje realizuota galimybė ginti pažeistas teises teisingame teisme? Lietuvoje netrukdoma rinkti bei gauti informaciją, reikšti nuomonę? Lietuvoje nepersekiojama už kritiką? Lietuvoje baudžiami sukčiaujantys, meluojantys, mokesčių mokėtojų pinigus švaistantys valdininkai?


Laureatė aprašo nepadailintą gyvenimą

Bronius VERTELKA

Vilnietė rašytoja Renata
Šerelytė su savo dukra, sūnumi
bei vyru prie Smilgių
Šv. Jurgio bažnyčios

Dvidešimtąja G.Petkevičaitės-Bitės literatūrinės premijos laureate tapo rašytoja, poetė, publicistė Renata Šerelytė. Tokio įvertinimo vilnietė sulaukė už savo kūrinius „Laukiniai mėnesiai“ ir „Balzamuotojas“ – eseistikos ir novelių knygas. Prieš tai iš Šimonių kilusi kūrėja yra gavusi Žemaitės ir A.Vaičiulaičio literatūrines premijas. G.Petkevičaitės-Bitės premijos teikimas vyko Smilgių (Panevėžio r.) seniūnijos salėje gegužės 18-ąją.

Rašytojų sąjungos pirmininko pavaduotoja Birutė Jonuškaitė, pernai tapusi tokios pat premijos laureate, džiaugėsi R.Šerelytės veikla. Prozininkė teigė, jog Renata – tai kaip suspindusi nauja žvaigždė lietuvių literatūroje, pasižyminti ypatingu stropumu, darbštumu, originalumu. Jos kūriniuose rasi daug skausmo, nemeluoto pastabumo, tačiau tai tik traukia skaitytoją. Ką rašytoja sudėjusi į savo knygas, tai yra tikroji, nepadailinta, negrimuota Lietuva. Ji sugebėjo išgarsėti kaip novelės meistrė. Tokie trumpi Renatos kūriniai – lyg varpas skambūs.


Tautodailininkių darbuose – meilę gamtai teigiantys kūriniai

Rūta AVERKIENĖ

Rūta Indrašiūtė prie savo keramikos darbų

Merkinės lankytojų centre paminėta Dzūkijos nacionalinio parko ir Žemės diena. Ta proga čia atidaryta keramikės Rūtos Indrašiūtės keramikos darbų ir Laimutės Saviščevienės verbų, šiaudinių „sodų“, kitų dirbinių iš šiaudų paroda. Sušildyti moteriškų širdžių ir rankų šiluma, šie subtilūs, teigiantys meilę gamtai, Laimutės rišti šiaudiniai „sodai“, verbos, sausų gėlių kompozicijos, Rūtos rankomis žiesti ir dekoruoti spalvoti ąsočiai, vazelės, švilpukai skleidžia gerumo šviesą ir džiugina kiekvieną, prisilietusį prie šių nuostabių darbų.


Prasmingi jubiliejai

Vytautas BAGDONAS

Balandžio pabaigoje jubiliejus
šventusi Anykščių
AntanoVienuolio-Žukausko gimnazija

Balandžio paskutiniosiomis dienomis Anykščių Antano Vienuolio gimnazija šventė du prasmingus jubiliejus – mokyklos įkūrimo 85-metį ir lietuvių literatūros klasiko Antano Vienuolio-Žukausko vardo suteikimo mokyklai 25-metį.

Jubiliejaus dienomis prie gimnazijos durų plaikstėsi ir Norvegijos vėliava, nes anykštėnai su norvegais palaiko artimus draugystės ryšius, nuolat vieni pas kitus svečiuojasi Anykščių A.Vienuolio ir Askoy gimnazijų auklėtiniai bei pedagogai. Tomis dienomis kaip tik Anykščiuose ir viešėjo Askoy gimnazijos delegacija.


Ąžuolų giraitė Baltijos kelyje

Pranas Majauskas

Prisiminimais dalijasi LTOK Kauno
apskrities tarybos generalinis
sekretorius Pranas Majauskas.
Jo iniciatyvos ir pastangų dėka
pastatytas koplytstulpis nuo
rudojo ir raudonojo terorų
nukentėjusiems Lietuvos sportininkams

Lietuvos tautinio olimpinio komiteto Kauno apskrities tarybos iniciatyva 2007 m. balandžio 28 d. ,,Baltijos kelio“ 105 kilometre, ties Šilų gyvenviete (Panevėžio r.) prie ten 1989 m. rugpjūčio 23 d. LTOK Kauno rėmimo grupės iniciatyva pastatyto paminklo žuvusiems sportininkams nuo raudonojo ir rudojo genocidų buvo pasodinta Ąžuolų giraitė.

 
Atgal | Pirmasis puslapis | Redakcija